Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Seminář v Srdíčku

Zaměstnanci Srdíčka si připomněli základy poskytování první pomoci

Příspěvková organizace města Litoměřice Centrum Srdíčko poskytuje své služby pro širokou škálu uživatelů. Ať už se jedná o děti jeslového a školkového věku nebo o zdravotně postižené lidi, existují různá rizika v podobě nenadálých událostí, se kterými si zaměstnanci centra musí umět poradit. Patří mezi ně také poskytnutí první pomoci.

A právě její poskytování si ve středu odpoledne připomněli na dvouhodinovém semináři, který vedl záchranář a dispečer z krajské zdravotnické záchranné služby Jan Holaj.

V úvodu zdravotník upozornil na důležitost uvedení přesné adresy či místa při volání na tísňovou linku, což usnadňuje včasný příjezd záchranářů. Účastníkům školení následně popisoval situace a postupy, jak v závislosti na typu poranění a stavu zraněného neprodleně zahájit první pomoc ještě před příjezdem záchranky.

Podle ředitelky Centra Srdíčko Ivany Humlové naštěstí dosud v zařízení nedošlo k žádným vážným úrazům, které by si bezodkladnou první pomoc vyžádaly. Jednalo se spíše o drobné úrazy typu odřeného kolena.

„I přesto se snažíme být na případné vážné situace připraveni, a proto tato školení, vyjma období koronavirové pandemie, každoročně pro naše zaměstnance pořádáme,“ uvedla Ivana Humlová.

Centrum Srdíčko je specifická organizace, která poskytuje služby pro zdravé děti jesličkového věku, dále alternativu mateřské školky pro děti předškolního věku, službu pro zdravotně postižné osoby v širokém spektru věkové struktury, které mají různá zdravotní omezení a dále zdravotní službu fyzioterapii.

V loňském roce Srdíčko poskytovalo služby v podobě dětské skupiny Jesličky pro 42 dětí ve věku od 18 měsíců do 3 let a dětskou skupinu Zdravá školička pro 19 dětí ve věku od 3 do 6 let. Dále sociální službu Denní stacionář pro 27 uživatelů s mentálním a kombinovaným zdravotním postižením ve věku od 3 do 35 let a zdravotní službu Fyzioterapie určenou pro příjemce služeb centra, děti z Mateřské školy Beruška a další zájemce.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu