Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Základní umělecká škola se chystá obnovit výuku, vyhlásila i termíny zápisů

zus mpZákladní umělecká škola v Litoměřicích se po dvou měsících uzavření vlivem epidemiologické situace připravuje postupnými kroky obnovit výuku, a to již od pondělí 11. května. Do čtvrtka by měli rodiče informovat školu o tom, zda se dítě výuky zúčastní. Zároveň byl stanoven termín zápisu pro školní rok 2020/2021 do uměleckých studijních oborů.


Od pondělí 11. května bude prezenčně probíhat pouze individuální výuka hudebního oboru. Studium tanečního, výtvarného a literárně dramatického oboru, kolektivní výuka hudebního oboru a studium hry na dechové nástroje a zpěvu budou nadále pokračovat distanční formou. Učitelé po předchozí dohodě umožní žákům individuální konzultace za dodržení bezpečnostních opatření. O dva týdny později, tedy v pondělí 25. května, začne kolektivní výuka ostatních oborů při maximálním počtu 15 žáků ve skupině.

„Během dvou měsíců, kdy jsme měli zavřeno, jsme školu uklidili a vydezinfikovali, využili čas k opravám a nyní připravujeme hygienická opatření, abychom žáky přivítali v bezpečném prostředí. Žáci budou mít při vstupu do školy nasazenou roušku a podmínkou účasti ve výuce bude také podepsané čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění. Toto prohlášení musí být v případě změny situace neprodleně zákonnými zástupci aktualizováno,“ popisuje přípravy na zahájení provozu ředitelka školy Dominika Valešková. „Od rodičů potřebujeme nejpozději do čtvrtku 7. května zpětnou vazbu, zda se děti budou účastnit prezenční výuky ve škole. Z hlediska bezpečnosti neumožníme do budovy přístup jiným osobám než žákům školy,“ dodala ředitelka Valešková.

I přestože bude škola přesně na den 2 měsíce zavřená, učitelé kreativně a nápaditě vyučovali distančně prostřednictvím moderních komunikačních technologií. „Distanční forma výuky je náročná na přípravu i na vyhodnocení jednotlivých úkolů. Velmi mne potěšilo, že se k ní učitelé postavili velmi tvůrčím způsobem. Využili různých forem on-line výuky (Skype, WhatsApp, videonahrávky, portál „Škola v pyžamu“ aj.). Spoustu materiálů například sdíleli s dalšími kolegy jiných ZUŠ na Facebooku. Ukázalo se, že pedagogové ZUŠ mají ohromný potenciál,“ hodnotí přístup pedagogů Dominika Valešková.

Škola zároveň již zveřejnila termín zápisů pro příští školní rok. Zájemci o studium si mohou vybrat z nabídky hudebního, výtvarného, literárně dramatického a tanečního oboru. Přehled oboru a studijních zaměření naleznete na www.zusltm.cz v sekci „Umělecké obory“. Uzávěrka přihlášek je stanovená na 12. června, kdy je možné přihlásit se buď elektronicky přes portál wwwizus.cz, nebo prostřednictvím vyplněné a podepsané přihlášky, kterou lze stáhnout na stránkách www.zusltm.cz v sekci „Dokumenty“. Tuto přihlášku je potřeba doručit do kanceláře školy. Zájemci o studium budou kontaktováni a pozváni na individuální talentovou zkoušku, která se uskuteční od 22. do 30. června.

Aktuální informace ohledně znovuotevření Základní umělecké školy Litoměřice sledujte na stránkách www.zusltm.cz

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu