Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Základní umělecká škola by se měla stěhovat do VUSS

01.08.2014 Aktuality Eva Břeňová

Budova Základní umělecké školy v Litoměřicích přestává kapacitně stačit potřebám umělecky nadaných dětí. Vedení radnice se proto rozhodlo nabídnout škole, jejímž je zřizovatelem, objekt bývalé Vojenské ubytovací a stavební správy, který se nachází naproti tržnici, tedy přímo v centru. Budovu získalo město do svého majetku bezúplatným převodem od Armády ČR na počátku letošního roku.„Je pravděpodobné, že již v září roku 2015 by škola mohla po nezbytných stavebních úpravách zahájit výuku v objektu, který jí v mnoha ohledech nabídne větší komfort,“ konstatoval místostarosta Karel Krejza. ZUŠ totiž chybí koncertní sál, taneční sál pro nově otevíraný taneční obor, navíc výuka probíhá v několika objektech. Přestěhováním by škola získala dva koncertní sály, jeden velký, druhý menší, divadelní prostory a dostateční zázemí pro všechny ostatní obory. Vše tzv. pod jednou střechou, tudíž odpadne přecházení dětí, navštěvujících několik oborů.


Ředitelka ZUŠ neskrývá nadšení z chystaného záměru. „Věřím, že vyjde a pro jeho realizaci uděláme maximum. Již nyní zpracováváme studii na vybudování nového divadelního sálu. Městu za pomoc i podporu velmi děkuji,“ uvedla Dominika Valešková.


Pokud dojde k přestěhování ZUŠ do budovy bývalé Vojenské ubytovací a stavební správy, uvolní se hned několik objektů, které škola dosud využívala: dům se zelenou fasádou v Masarykově ulici, objekt využívaný výtvarným oborem naproti a sousední divadélko Minimax. „O jejich osudu ještě není rozhodnuto, ale dovedu si představit, že divadélko Minimax bychom za opravdu symbolické nájemné dali do užívání místním ochotnickým divadelníkům, kteří jsou velmi aktivní a obdobný prostor nejen pro vystoupení, ale třeba i uskladnění divadelních kulis postrádají. Ostatní objekty bychom patrně prodali, ale to je věcí rozhodování celého zastupitelstva,“ uvedl místostarosta Krejza. 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu