NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

klavír

Základní škola Boženy Němcové získala nový klavír Petrof

Žáci a kantoři Základní školy Boženy Němcové v Litoměřicích mají radost z nádherného koncertního křídla, který škola získala jako jediná v Ústeckém kraji od Rodinné nadace podnikatele Karla Komárka (Karel Komárek Family Foundation).

V úterý 12. ledna proběhlo online oficiální představení koncertního křídla za účasti zástupců města, při kterém diváci sledovali z pohodlí svých domovů také dvě vystoupení. Na nový klavír zahrála úspěšná klavíristka a žákyně 8. třídy této školy Magdaléna Pallasová a maturant gymnázia a člen chlapeckého pěveckého sboru Páni kluci Jakub Hanč.

Škola uspěla v grantové výzvě „Piana do škol“, kterou nadace vyhlásila v září loňského roku. Ta rozdala celkem jedenáct hudebních nástrojů v hodnotě 5, 3 milionu korun. Tři klavíry a osm pianin koupila od českého výrobce Petrof poté, co objednávku odmítl převzít odběratel z Číny kvůli návštěvě české delegace na Tchaj-wanu.

„Skutečnost, že koncertní křídlo získala v poměrně ostré konkurenci díky celé řadě úspěchů v hudebních soutěžích právě naše škola, nás velmi potěšila,“ uvedl místostarosta Karel Krejza, který vyzdvihl i dlouhodobě výbornou spolupráci školy a města, jež je jejím zřizovatelem.

"Pracovat na podzim loňského roku na projektu, který vedl k získání tohoto krásného nástroje, bylo příjemné ohlédnutí za minulými deseti lety naší práce. Úspěch naší školy při jeho získání byl podložen především mezinárodními úspěchy našich pěveckých sborů Puellae cantantes a Páni kluci,“ konstatoval ředitel Základní školy Boženy Němcové Václav Hanč.

Posláním nadace je dodávat lidem odvahu k rozvoji svého potenciálu. Proto se manželé Komárkovi rozhodli nástroje věnovat základním školám s rozšířenou výukou hudební výchovy a základním uměleckým školám, čímž pomáhají rozvíjet mladé hudební talenty. „Přáli bychom si, aby se těch jedenáct nástrojů stalo symbolem české hrdosti a soudržnosti,“ sdělil v září Karel Komárek.


 

Turistické Informační centrum

Otevírací doba

Po-Pá: 9:00-17:00 hod.
So: 9:00-12:00 hod.

Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

Starosta

Mgr. Ladislav Chlupáč

Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111


© 2022 Město Litoměřice
Mobilní menu
Používáme cookies

K personalizaci obsahu, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies..