Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

klavír

Základní škola Boženy Němcové získala nový klavír Petrof

Žáci a kantoři Základní školy Boženy Němcové v Litoměřicích mají radost z nádherného koncertního křídla, který škola získala jako jediná v Ústeckém kraji od Rodinné nadace podnikatele Karla Komárka (Karel Komárek Family Foundation).

V úterý 12. ledna proběhlo online oficiální představení koncertního křídla za účasti zástupců města, při kterém diváci sledovali z pohodlí svých domovů také dvě vystoupení. Na nový klavír zahrála úspěšná klavíristka a žákyně 8. třídy této školy Magdaléna Pallasová a maturant gymnázia a člen chlapeckého pěveckého sboru Páni kluci Jakub Hanč.

Škola uspěla v grantové výzvě „Piana do škol“, kterou nadace vyhlásila v září loňského roku. Ta rozdala celkem jedenáct hudebních nástrojů v hodnotě 5, 3 milionu korun. Tři klavíry a osm pianin koupila od českého výrobce Petrof poté, co objednávku odmítl převzít odběratel z Číny kvůli návštěvě české delegace na Tchaj-wanu.

„Skutečnost, že koncertní křídlo získala v poměrně ostré konkurenci díky celé řadě úspěchů v hudebních soutěžích právě naše škola, nás velmi potěšila,“ uvedl místostarosta Karel Krejza, který vyzdvihl i dlouhodobě výbornou spolupráci školy a města, jež je jejím zřizovatelem.

"Pracovat na podzim loňského roku na projektu, který vedl k získání tohoto krásného nástroje, bylo příjemné ohlédnutí za minulými deseti lety naší práce. Úspěch naší školy při jeho získání byl podložen především mezinárodními úspěchy našich pěveckých sborů Puellae cantantes a Páni kluci,“ konstatoval ředitel Základní školy Boženy Němcové Václav Hanč.

Posláním nadace je dodávat lidem odvahu k rozvoji svého potenciálu. Proto se manželé Komárkovi rozhodli nástroje věnovat základním školám s rozšířenou výukou hudební výchovy a základním uměleckým školám, čímž pomáhají rozvíjet mladé hudební talenty. „Přáli bychom si, aby se těch jedenáct nástrojů stalo symbolem české hrdosti a soudržnosti,“ sdělil v září Karel Komárek.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu