Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Veletrh Zahrada Čech

Zahradu Čech navštívilo přes 52 tisíc lidí

Již 46. ročník podzimní Zahrady Čech je u konce. Na litoměřickém výstavišti se konala v šesti dnech, od pátku 9. do středy 14. září. Celková návštěvnost nakonec byla nižší než vloni, na což mělo vliv deštivé počasí posledního dne. Přesto z pohledu organizátora byla velmi úspěšná. Přesáhla 52 tisíc lidí.

Výstava se konala pod záštitou prezidenta České republiky Miloše Zemana, premiéra České republiky Petra Fialy, ministra zemědělství Zdeňka Nekuly a hejtmana Ústeckého kraje Jana Schillera. Zároveň byla i v letošním roce hrdým partnerem projektu Rodinné stříbro Ústeckého kraje.

Program prvního dne byl tradičně započat slavnostním zahájením. Zároveň v tento den byla vyhlášena Regionální potravina Ústeckého kraje 2022 a Potravinářský výrobek Ústeckého kraje – Kraje Přemysla Oráče. Proběhlo také vyhlášení soutěže Ústeckého kraje Senior Art. První den veletrhu zpestřila svým vystoupením zpěvačka Leona Machálková a legendární zpěvák Petr Rezek. U této příležitosti celé výstaviště zavzpomínalo i na královnu českého popu Hanu Zagorovou.

V sobotu byl v rámci Dne s časopisem Receptář vyhlášen Nejchutnější chléb Ústeckého kraje. Na pódiu se slavnostně pokřtil stolní kalendář časopisu Receptář na rok 2023 a nová kniha 50 rad pro malou zahrádku. Proběhlo finále tradiční soutěže Nejlepší recept ze Zahrady Čech - Nejlepší chlebíček. Programem prováděl moderátor Vladimír Vlach a zazpíval legendární Jakub Smolík. Nechyběla ani tradiční dechovka Vinšovanka.

Třetí den výstavy byl Dnem s časopisem Zahrádkář. Návštěvníci byli svědky vyhodnocení soutěží tohoto periodika v kategorii Nejzajímavější kuriozita a Největší výpěstek a tradičního vyhlášení výsledků 13. ročníku soutěže Křišťálové jablko.

V pondělí proběhlo finále 14. ročníku soutěže Zelí roku 2022, kdy Zelinářská unie Čech a Moravy vybrala z výrobců kysaného zelí celé ČR vítěze. Tím se stalo v kategorii gurmánské – Bystročické zelí a v kategorii klasické – Kysané zelí z farmy Davida Smetany Smetanův statek. Program tohoto dne rozzářila Jitka Zelenková.

V úterý přilákala na litoměřické výstaviště návštěvníky nejstarší jihočeská dechovka Babouci.

Zlatým hřebem celého veletrhu byl závěrečný Den s Českým rozhlasem, který přivezl hned několik hvězd v jeden den. Středa však bohužel propršela, což se odrazilo na návštěvnosti.

Nejvyhledávanějším sortimentem byl tradičně česnek, dále cibuloviny, sazenice, květiny či stromky. Šestidenní výstava nabídla nejen pestrý kulturní program, ale také bohatý zahradnický, chalupářský či kutilský sortiment.

„Na závěr bych chtěla poděkovat všem obchodním partnerům, vystavovatelům, prodejcům, spolupracovníkům, ale hlavně celému mému týmu. Pevně věřím, že většině návštěvníků se letošní Zahrada Čech líbila. Velký ohlas sklidila expozice v pavilonu A, která se nesla v duchu divadelní scény. Velkým potěšením pro nás byly reakce vystavovatelů a prodejců, kteří přirovnali její průběh a úspěšnost k rokům před covidem,“ shrnula na závěr ředitelka Městských kulturních zařízení Michaela Mokrá.        

Text a foto: Daniela Kekrtová, MKZ Litoměřice


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu