Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

zahrada_cech

Zahrada Čech staví velkokapacitní očkovací centra

Zahrada Čech získala možnost stavět téměř všechna velkokapacitní centra v Ústeckém kraji.

Ve spolupráci s Ústeckým krajem a Krajskou zdravotní, a.s. byla již v pátek zahájena stavba velkokapacitního centra v pavilonu H na výstavišti v Litoměřicích. Dnes se začíná stavět v Menze na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně další centrum. Plán je takový, že postupně do konce března by měla být postavena většina center.

Ve spolupráci se zástupcem krajského koordinátora pro vakcinaci a provozním koordinátorem VKOČM pro Ústecký kraj se řeší potřebné stavby a vybavenost jednotlivých center. „Kroky jsou postupné, aby se opravdu na nic nezapomnělo, vše musí splňovat potřebné parametry, které centra sjednocují ve funkčnosti. Až nastane doba, kdy mají být centra spuštěna, chceme, aby vše proběhlo na mávnutí a bez problémů,“ uvedla ředitelka Michaela Mokrá.

Tým Zahrady Čech je rozdělen na dvě party, aby byl pokryt potřebný fond na splnění termínů jednotlivých center. Do přípravy se zapojili všichni zaměstnanci bez ohledu na pohlaví.

„Jsme nesmírně vděční, že smíme opět něco realizovat. Celý tým to neskutečně morálně nakoplo a přiznám se, že už to po téměř roční stagnaci bylo potřeba. Navíc v tomto ohledu máme obrovskou praxi, protože stavby a přípravy jsou naším šálkem kávy,“ doplnila s úsměvem Michaela Mokrá

Vybrané prostory jsou rozmístěny po celém Ústeckém kraji tak, aby byl kapacitně obsažen celý kraj. Všechny prostory budou splňovat potřebné hygienické předpisy a jejich denní kapacita proočkovanosti bude dosahovat v průměru k 1000 lidem očkovaných za den.

Již v tuto chvíli funguje očkovací místo na Zahradě Čech. S ohledem na možnosti očkovacích kapacit je zřízen v pavilonu G. Jakmile bude zprovozněno velkokapacitní centrum v pavilonu H, bude činnost v pavilonu G malého očkovacího místa ukončena. Dojde k plynulému přesunu z jednoho pavilonu do druhého. Oba jsou v bezprostřední blízkosti, tzn. systém vstupů do areálu zůstane shodný.

Zároveň Zahrada Čech současně připravuje testovací místo. Společnost NutriMed Lab, s.r.o., zprovozní testovací místo v pavilonu D na konci března. „Po dohodě s panem ředitelem litoměřické nemocnice jsme se se společností NutriMed Lab dohodli na poskytnutí pavilonu D, aby byla zvýšena kapacita pro testování na Litoměřicku. Současná poptávka po testování, hlavně kvůli nutnosti testování, výrazným způsobem převyšuje možnosti a kapacity současných testovacích míst,“ doplnila na závěr ředitelka Zahrady Čech Michaela Mokrá.

Tiskovou zprávu připravila Michaela Morká, ředitelka Zahrady Čech s.r.o.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu