Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Zahrada Čech odstartovala nové desetiletí

zahrampZahrada Čech je v plném proudu. Od pátku do neděle, kdy byl zahájen oblíbený zahradnický veletrh, prošlo branami výstaviště 33 tisíc návštěvníků. Na ploše o velikosti zhruba 5 000 m2 se prezentuje pět stovek stánkařů.

Zahrada Čech byla slavnostně zahájena v pátek dopoledne za účasti hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka, náměstka ministra zemědělství Pavla Sekáče, starosty Litoměřic Ladislava Chlupáče, biskupa Jana Baxanta a řady dalších hostů. Pro prvních dva tisíce návštěvníků bylo připraveno drobné pohoštění v podobě degustací vína, uzenin, sýrů a ovoce či zeleniny.

I letos byli vyhlášeni vítězové jednotlivých kategorií v soutěži Regionální potravina Ústeckého kraje a Potravinářského výrobku Ústeckého kraje - kraje Přemysla Oráče, kterého se i tentokráte ujala Okresní agrární komora Most. Uspěli i dva Litoměřičané. V kategorii masných produktů cenu od hejtmana převzal Vlastimil Chovaneček a v kategorii cukrářských výrobků Pavel Strmeň. Do soutěže bylo přihlášeno 231 výrobků od 45 výrobců. S cílem poukázat na jejich význam pokřtil hejtman Kalendář regionálních potravin pro rok 2018.

Loňský jubilejní 50. ročník byl velkolepý, nicméně i letošní se pyšní řadou novinek. Velkého obdivu se těší hlavní expoziční plocha pavilonu A, stylizovaná v duchu módní přehlídky. Dominují ženské postavy oděné do darů přírody. „Jde o jedno z nejzajímavějších aranžmá, které jsem v pavilonu A dosud viděl,“ neskrýval obdiv starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč (viz úvodní foto). Pozornost poutá i osm metrů vysoký květinový sloup u vchodu z Českolipské ulice nebo u jižní brány dřevěný traktůrek s podzimním aranžmá.

„Vrchní část výstaviště patří převážně zelenému rostlinnému materiálu, zahradnímu nářadí a nábytku. V pavilonu G je tradičně expozice časopisu Zahrádkář, letos na téma věnce a věnečky – celoroční inspirace. Pavilon H je opět rájem všech gurmánů. Pavilon NS těší všechny zájemce o bytový interiér. V části u Estrády se nachází pavilon T proměněný v prodejnu nábytku. Naproti němu je pavilon S, kde naleznete vše od zahradní techniky, přes nářadí až po bytový textil. Na venkovní ploše nabízí různorodý sortiment řada prodejců. V zadní části výstaviště je umístěn doplňkový prodej,“ popisuje areál ředitelka obchodu a marketingu Zahrady Čech Michaela Mokrá.

V sobotu byl vyhodnocen Nejlepší recept ze Zahrady Čech na téma Dezerty s tvarohem, který vyhlásil časopis Receptář. V dalších dnech proběhne semifinále a finále soutěže Zelí roku 2017. Letos je přihlášeno rekordních 19 vzorků. Poslední den pak bude tradičně patřit časopisu Zahrádkář, který vyhodnotí nejhezčí věnec a Křišťálové jablko.

Výstavu po celý týden provází doprovodný program. V pátek odpoledne zpívala Petra Janů, v sobotu Leona Machálková. Na pódiu v dalších dnech vystoupí i Težkej Pokondr, Babouci, Vláďa Hron, Petr Kolář, Monika Absolonová, Václav Neckář se skupinou Bacily a další hosté. Podrobný program naleznete na:  http://www.zahradacech.cz/rub-zahrada-cech-2017

Výstava, která byla zařazena do projektu „Rodinné stříbro Ústeckého kraje, potrvá do soboty 23. září. Otevřeno je denně od 9 do 17hod.

 

 

 

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu