NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Zastupitelstvo podpora

Zahrada Čech je do prázdnin bez akcí, zastupitelé jí odpustili nájem

Zastupitelstvo města Litoměřice na svém posledním jednání odpustilo Zahradě Čech platbu nájemného za období leden až březen 2021. Společnost v současné době žádá o podporu z několika covidových programů, které vypsala Vláda ČR. Chtěla například podat žádost do programu COVID Nájemné. Nastavená pravidla však čerpání z programu Zahradě Čech neumožňují.

„Jsme rádi, že můžeme čerpat alespoň prostředky z programu Antivirus na výplaty zaměstnanců, čímž se vyhýbáme propouštění. Odpuštění nájemného je nyní alfou a omegou v přežití společnosti, protože za posledních 12 měsíců mohla na výstavišti proběhnout jen jediná akce. Zastupitelstvu města proto velmi děkujeme,“ sdělil jednatel společnosti Zahrada Čech a místostarosta města Lukas Wünsch.

Ten na zasedání zastupitelů sdělil, že do konce června letošního roku nebudou na výstavišti povoleny žádné akce. „Je to velmi nepříjemné. A bohužel je nám zatím ve většině žádostí o podporu z dalších covidových programů nevyhověno,“ posteskl si Lukas Wünsch. Společnosti byly totiž zamítnuty žádosti o podpory v programech COVID Nájemné a COVID Kultura. Nyní byla podána žádost na dotační program COVID Gastro a čeká se na vypsání titulu COVID Veletrhy. Jedinou doposud schválenou podporou tedy po 10 měsících od vyhlášení prvního nouzového stavu zůstává jen program podpory na platy zaměstnanců.

Zahrada Čech také podala na Úřad Vlády ČR „Uplatnění nároku poškozeného na náhradu škody způsobené v příčinné souvislosti s krizovými opatřeními“. Tato žádost však zůstala prozatím nevyslyšena, a proto probíhá příprava žaloby na ČR, která je umožněna stávajícím krizovým zákonem. „Požadovaná podpora koresponduje s částkou, kterou zastupitelstvo poskytlo v první vlně pandemie na sanaci fixních nákladů, plus nyní ji chceme rozšířit na škody vzniklé v souvislosti s nařízenými opatřeními i v druhé vlně pandemie,“ doplnil Lukas Wünsch.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00-17:00 hod.

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Mgr. Ladislav Chlupáč

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2022 Město Litoměřice
Mobilní menu