Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Zahájení sezóny

Zahájení turistické sezóny v Litoměřicích si nenechaly ujít stovky lidí

Dvě výletní plavby po Labi lodí Florentina, minitrh s regionálními výrobky, odemykání Labské stezky s Destinací České středohoří, pěší výlet s litoměřickým Klubem českých turistů, Sváťovo dividlo, taneční vystoupení Funky Dangers a koncert No Headache. Nejen to nabídla sobotní akce Zahájení turistické sezóny v Litoměřicích 2024, která se v příjemné atmosféře umocněné krásným počasím uskutečnila na Střeleckém ostrově. 

Program, který připravili pracovníci Odboru komunikace, marketingu a cestovního ruchu Městského úřadu v Litoměřicích ve spolupráci s Destinací České středohoří a dalšími partnery, doplnily i stánky Dílny ručního papíru, Knihovny Karla Hynka Máchy, týmu silniční bezpečnosti, městské policie a neziskových organizací. Prezentovala se také města Ústí nad Labem, Lovosice, Děčín a Terezín.

Akci hodinu po poledni zahájil starosta Radek Löwy a litoměřický biskup Stanislav Přibyl, který letošní turistické sezóně požehnal. Velký zájem návštěvníků vzbudily bezplatné plavby lodí Florentina, kterou se během odpoledne svezly přes čtyři stovky pasažérů. Součástí odpoledne byla i cyklojízda z Křešic do Litoměřic, jejíž účastníci po příjezdu společně symbolicky odemkli spolu s místostarostou Jiřím Adámkem a europoslancem Alexandrem Vondrou Labskou stezku a obdrželi stejně jako turisté drobné dárky.

„Pokud chceme, aby byli u nás návštěvníci spokojeni, musejí být spokojení nejprve místní obyvatelé, poskytovatelé služeb a lokální producenti. Řada z nich s námi letošní turistickou sezonu zahájila, s mnohými z nich spolupracujeme v průběhu celého roku,“ poukázala na smysl akce vedoucí odboru komunikace, marketingu a cestovního ruchu Eva Břeňová. 

Jednou z novinek letošní turistické sezony je nové propagační video města, které získalo ve své kategorii první místo v rámci celorepublikové soutěže Touristpropag.

„O nové úseky bude prodloužena turistická trasa vedoucí podzemními chodbami pod budovou radnice,“ poukázal na další novinku starosta Radek Löwy. Město má i nový venkovní turistický orientační systém laděný do grafického vizuálu města. V tuto chvíli probíhá výběrové řízení na zpracovatele koncepce rozvoje cestovního ruchu města Litoměřice na následujících deset let. I v letošním roce budeme ve spolupráci s biskupstvím provozovat Okruh církevních památek, jehož dominantou se i letos stane katedrála sv. Štěpána.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu