Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Zahájení sezóny

Zahájení turistické sezóny si nenechaly ujít stovky lidí

Májový jarmark na nádvoří hradu, jízdy výletním vláčkem, kulturní program, vernisáž výstavy fotografií nebo prohlídky hradních expozic. Nejen to nabídlo včerejší zahájení turistické sezóny v Litoměřicích, které si nenechaly ujít stovky lidí.

Součástí nabitého programu byly také bezplatné prohlídky Minimuzea železnice, Dílny ručního papíru a Galerie marionet. Ty se konaly v rámci soutěže o vstupné na akci Bezva Fest a další ceny.

„Za nás to byla moc krásná akce. Velmi mile nás překvapila návštěvnost. Během odpoledne k nám zavítalo odhadem 170 lidí,“ zhodnotila akci Jana Plíhalová, která spolu se svým manželem vítala návštěvníky v dobových kostýmech v Minimuzeu železnice u Kávy s párou. Návštěvníci si zde mohli prohlédnout nejen historickou expozici a stylový byt pana přednosty, ale také si „pohrát“ s modelem železnice.

Po návštěvě uvedených míst získali soutěžící razítko do speciálně připravených karet, které pak odevzdali v infostánku města. Starosta Litoměřic Radek Löwy s nejmenšími diváky poté vylosoval na podiu celkem deset výherců, přičemž první dva získali k cenám i hodnotné rodinné vstupenky na červnový Bezva Fest, který se jako největší rodinný festival v ČR uskuteční v Litoměřicích na konci června.

Obrovskému zájmu se těšily okružní jízdy výletním vláčkem, jejichž kapacita byla zaplněná do posledního místečka. Během odpoledne vláček svezl více než čtyři stovky lidí, převážně dětí. Nadšený potlesk sklidila zpěvačka Yvetta Blanarovičová, jež do svého vystoupení prokládaného vyprávěním zapojovala také přítomné diváky. Kromě ní se na podiu představili také Podřipský žesťový kvintet, mladí hudebníci z litoměřické základní umělecké školy, mažoretky ze Štětí či ústecký písničkář Petr Lüftner s kapelou.

„Program k zahájení turistické sezóny jsme letos zaměřili na rodiny s dětmi s cílem ukázat, že Litoměřice mají i jim co nabídnout. Velmi si v tomto ohledu vážíme probíhající spolupráce s Minimuzeem železnice manželů Plíhalových, Galerií marionet a Dílnou ručního papíru provozované Irenou Štyrandovou. Letošní zahájení sezóny pak výrazným způsobem pozvedla spolupráce s Městskými kulturními zařízeními, jejichž pracovníci připravili na nádvoří hradu Májový jarmark s kulturním programem,“ uvedla vedoucí Odboru komunikace, marketingu a cestovního ruchu Městského úřadu v Litoměřicích Eva Břeňová.

Tím však prosluněný prvomájový den v Litoměřicích nekončil. Zakončila ho v 18 hodin vernisáž výstavy fotografií Rainera Bacha s názvem „Litoměřice očima cizince, který se zamiloval“. Ve vestibulu vlakového nádraží Litoměřice – město a v jeho výstavních prostorách se sešly desítky obdivovatelů autorových fotografií, jejichž prostřednictvím přináší nové a originální pohledy na Litoměřice a jejich okolí. Výstava bude k vidění do konce června.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu