Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Žáci ZUŠ soutěžili o postup do okresního kola

houslempŠkolními koly začaly v lednu soutěže žáků základních uměleckých škol, které už tradičně vypisuje pro každý školní rok ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Stranou nezůstala ani litoměřická ZUŠ. V posledním lednovém týdnu předvedli žáci své umění ve hře na kytaru, na smyčcové nástroje a na klavír.

Nejpočetněji obsazená byla hra na klavír, které se zúčastnilo celkem 33 soutěžících v deseti věkových kategoriích. Nejlepší postupují do okresního kola, které se uskuteční koncem února.

„Soutěže podporují rozvoj schopností talentovaných žáků a slouží k výměně zkušeností i porovnání výsledků studia,“ připomíná ředitelka ZUŠ Dominika Valešková a zmiňuje výkony některých hráčů na kytaru, smyčce i na klavír.

„Pro děti je to velká motivace, zvláště ty menší se pro to dovedou ohromně nadchnout,“ tvrdí Dagmar Chyňavová, která učí hře na klavír. Minulý pátek také předsedala soutěžní porotě. „Úroveň jde stabilně nahoru. To, co děti předvedly, je velkým příslibem do budoucna. Některé hrály opravdu výtečně. A když si člověk uvědomí, kolik se jich do soutěže zapojí v celostátním měřítku, tak je tohle opravdu krásná záležitost,“ říká Dagmar Chyňavová.

Výsledky školního kola ZUŠ Litoměřice

Kytara:  Jan Kastl (0.b kategorie do 9 let - uč. V.Štyvar ), Petra Fedorovičová (0.c kategorie do 10 let - uč. J.Veselý), Martin Háva (II. kategorie do 12 let - uč. V. Štyvar ), Jessica Kabelková (III. kategorie do 13 let - uč. M. Roček)

Smyčcové nástroje - housle:  Markéta Podlahová (I. kategorie - uč. M. Roček ), Sára Korábová (IX. kategorie do 18 let - uč. M. Roček)

viola: Lukáš Kacar (VI. kategorie - uč. M. Roček)

violoncello: Marie Puldová (IX. kategorie - uč. J. Šillerová ), Ludmila Landová (IX. kategorie - uč. J. Šillerová), Nikol Loskotová (IX. kategorie - uč. J. Šillerová).

(Všichni jmenovaní postupují do okresního kola.

Klavír:

0. kategorie (do 8 let): 1. místo (s postupem do okresního kola) - Eliška Melicharová (uč. D. Chyňavová), Johanka Grindlerová (uč. D. Chyňavová) a Kristýna Kirschnerová (uč. M. Landová), 2. místo Kateřina Pluhařová (uč. M. Landová)

I. kategorie (do 9 let): 1. místo (s postupem do okresního kola) - Šimon Matoušek (uč. M. Olejár), Tereza Neužilová (uč. A. Pallasová) a Jasmína van Vegchel (uč. R. Pallas)

Čestné uznání - Sofia Etchegoyen (uč. M. Landová) a Julie Fousková (uč. J. Neužilová)

II. kategorie (do 10 let): 1. místo (s postupem do okresního kola) - Jiří Gaku Ziegelheim (uč. M. Olejár), 2. místo Jáchym Hanzl (uč. A. Pallasová) a Sabina Kučerová (uč. M. Frič), Čestné uznání Anežka Knotte (uč. R. Pallas)

III. kategorie (do 11 let): 1. místo (s postupem do okresního kola) - Jana Neužilová (uč. D. Chyňavová) a Magdaléna Pallasová (uč. A. Pallasová), 1. místo Magdalena Trtková (uč. J. Neužilová)

IV. kategorie (do 12 let): 1. místo (s postupem do okresního kola) - Tomáš Svoboda (uč. M. Frič), 2. místo Pavlína Teichmannová (uč. J. Neužilová)

V. kategorie (do 13 let): 2. místo Kristýna Hálová (uč. J. Neužilová), Ela Trejbalová (uč. D. Chyňavová) a Christián Mlynár (uč. A. Pallasová)

VI. kategorie (do 14 let): 1. místo (s postupem do okresního kola) - Daniel Dančo (uč. M. Olejár)

VII. kategorie (do 15 let): 1. místo (s postupem do okresního kola) - Jakub Hanč (uč. D. Chyňavová)

IX. kategorie (do 18 let): 1. místo (s postupem do okresního kola) - Kateřina Laryšová (uč. M. Landová), Lukáš Kacar (uč. M. Landová), Marie Puldová (uč.Chyňavová), Markéta Minářová (uč. P.Šimberský) a Sára Korábová (uč. R. Pallas), Čestné uznání Marek Bukvaj (uč. M. Frič)

X. kategorie (do 20 let): 1. místo (s postupem do okresního kola) - Adéla Grindlerová (uč. D. Chyňavová).

(Text a foto Miroslav Zimmer)

 

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu