Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Žáci z „Ladovky“ bodovali v celorepublikové soutěži

ovovmpŽáci z litoměřické Základní školy Ladova stanuli opět na stupních vítězů. Osmičlenný tým získal bronzovou medaili v celorepublikové soutěži „Odznak všestrannosti olympijských vítězů“, která se konala 6. a 7. září v Brně. Do 9. ročníku mistrovství české republiky se přes školní, okresní a krajská kola probojovalo celkem 40 škol.

Na soutěži žáci ZŠ Ladova poprvé obsadili medailovou pozici. „Jsme velice spokojení. Do Brna jsme odjížděli s úmyslem získat medaili. Dětem, které předvedly heroický výkon, patří velký dík za reprezentaci nejen školy, ale i Litoměřic,“ prohlásil ředitel ZŠ Ladova Václav Červín.

Litoměřické družstvo ve složení Elen Pémová, Tereza Ungerová, Tereza Červínová, Aneta Kutzlerová, Daniel a Adam Bayerovi, Michael Hoftych a Lukáš Růža soutěžilo ve dvou dnech v 10 disciplínách, jako byly například skok daleký, běh na tisíc metrů, kliky za 2 minuty či hod míčkem. Daniel Bayer byl zároveň nejlepším sportovcem ve své věkové kategorii. „Na soutěž jsme se připravovali průběžně celý rok. Nejvíce se nám dařilo v silových disciplínách,“ shodli se úspěšní sportovci.

Odznak všestrannosti olympijských vítězů pořádá každoročně Český olympijský výbor. Soutěž založili dva zlatí olympijští medailisté v desetiboji Robert Změlík a Roman Šebrle.

Zdroj foto: Základní škola Ladova