NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Žáci opět navrhují, co by chtěli ve škole i městě změnit

skolniforummpJiž čtvrtý ročník školních fór odstartoval dnes na Základní škole Ladova v Litoměřicích. Zástupci jednotlivých tříd prezentovali návrhy na zlepšení jak samotné školy, tak i celého města. V následujících dnech se uskuteční fóra i na dalších školách v Litoměřicích. S nápady, které dostanou nejvíce hlasů od žáků, pak město bude dále pracovat. Akci pořádá Národní síť Zdravých měst (NSZM) ve spolupráci se Střediskem ekologické výchovy Sever a Zdravým městem Litoměřice.

 

Mezi nápady na zlepšení provozu školy, které dnes zazněly, bylo například vybudování skříněk místo šaten nebo zrušení zákazu mobilních telefonů. Ukázalo se, že děti trápí i stravování. „Byl bych rád, kdyby se zde zavedl objednávkový systém obědů,“ uvedl například žák Pavel Pažout. Návrhy na změny v samotném městě se týkaly například dopravy. Děti si přejí méně aut na náměstí a více zeleně v centru. Chybí jim také vnitřní prostory pro setkávání, kam by mohly přijít zcela zdarma. Uvítaly by i víceúčelové sportoviště a vadí jim dlouhá čekací doba na pohotovosti.

Způsob práce s mládeží v Litoměřicích je vzorem i pro ostatní členy NSZM. Jak uvedl litoměřický zastupitel Petr Hermann, předseda NSZM a zakladatel školních fór, projekt se z Litoměřic šíří po celé republice. „Loni se zapojilo už 11 měst, v nichž proběhlo 22 školních fór. Přidala se dokonce i Trnava na Slovensku,“ těšil se ze zájmu o tento způsob práce s mladými lidmi Petr Hermann.

Cílem školních fór je získat pohled mladé generace na současné podmínky a budoucí rozvoj školy, kterou navštěvují. Zároveň je smyslem probouzet u dětí zájem o veřejné dění a ukázat jim, že i ony ho mohou ovlivnit.

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00-17:00 hod.

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Mgr. Ladislav Chlupáč

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2022 Město Litoměřice
Mobilní menu