Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Žáci na ZŠ Havlíčkova se sami vložili do řešení problému

skolniforummpLetošní Školní fóra na litoměřických základních školách jsou za námi. Jejich účastníci, zástupci tříd 2. stupně na nich odhalili problémy, které je pálí, ale také naopak, pochválili opatření, jež se podařilo v uplynulém období realizovat přičiněním škol a samotného města. Na výsledky setkání vždy reagovali zástupci školy a Zdravé město Litoměřice. Řešení některých problémů je v silách školy nebo města a počítá se s nimi v programu rozvoje, ale jiným stojí v cestě platná legislativa nebo vysoké finanční nároky.

Překvapivý průběh mělo fórum na ZŠ Havlíčkova, kde mezi osmi aktuálními problémy suverénně zvítězil stav atletického oválu a příslušných sektorů. Žáci se na setkání dobře připravili a překvapili svým postojem přítomné zástupce Zdravého města, když řešení problému zastřešili svou aktivitou. „Náš mediální kroužek připravil pro školní fórum projekt s názvem Máme si kde hrát?, který chceme na jaře po nezbytných opatřeních začít realizovat. Rádi bychom získali nejen rodiče, přátele školy a obyvatele okolního sídliště, ale i širokou veřejnost, která může náš sportovní areál ve volném čase využívat,“ uvedl Kuba, zástupce 8. třídy a člen mediálního kroužku.

Stav atletického oválu trápí zejména učitele a trenéry, kteří vedou na škole sportovní kroužky. „Povrch je za hranicí své životnosti. Je to velká škoda, protože ovál má ve městě nejdelší dráhu a může sloužit k přípravě na závody na středních tratích. Pokud chce náš kroužek s 30 mladými atlety závodit, pak musí absolvovat cestu do Lovosic. Obdobně jsou na tom i ostatní atleti, kteří chtějí posuzovat svou výkonnost na regulérním povrchu,“ vysvětlil učitel a trenér Vojtěch Jandač.

Pomoc k řešení problému přislíbil svou záštitou místostarosta města Lukas Wünsch. „Byl jsem stejně jako představitelé Zdravého města příjemně překvapen aktivitou žáků, kteří nejen problém vyzdvihli, ale chtějí se aktivně do jeho řešení zapojit. To si zasluhuje podporu,“ uvedl místostarosta.

Pro přehled uvádíme výsledky všech školních fór. Při hlasování na ZŠ U Stadionu zvítězil návrh na obnovu automatu na nápoj a zdravou výživu, na ZŠ Masarykova rozšíření plavání pro 2. stupeň, na ZŠ Lingua Universal povolení mobilních telefonů o přestávkách, na ZŠ Na Valech a ZŠ Boženy Němcové shodně rekonstrukce sociálního zařízení. Jako poslední proběhlo 18. února fórum na ZŠ Ladova, kde žáci preferovali EduPage, tedy zrušení klasických žákovských knížek.

 

Text Václav Sedlák


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu