Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

volební místnost

Začaly prezidentské volby. Místnosti budou otevřené v pátek a v sobotu

Dnes úderem čtrnácté hodiny začaly prezidentské volby. Volební místnosti zůstanou otevřeny do 22 hodin, v sobotu pak od 8 do 14 hodin. Odevzdat svůj hlas do případného druhého kola půjdou voliči za dva týdny.

Do volební místnosti v budově školy na Máchových schodech v Litoměřicích přicházeli první voliči už s jejím otevřením dvě hodiny po poledni. Vítala je tam sedmičlenná komise, jejímž členem je i šestadvacetiletý Dominik Torma.  

„Jako člen komise jsem u voleb už potřetí. Napoprvé mě k tomu přivedla myšlenka být u samotného sčítání hlasů. Vidět, jak probíhá a zda se dělá správně, jak má. Beru to jako další zkušenost do života, a navíc mě to baví,“ shrnul Dominik Torma, který patří mezi řadu dalších mladých lidí, kteří při nynějších volbách působí v komisích.

Podle vedoucího oddělení vnitřní správy Městského úřadu v Litoměřicích Miroslava Tamáše bylo zájemců o členství v komisích dostatek. Přihlásili se poté, co město zveřejnilo výzvu, kde hledalo zájemce o členství. Místa obsadili i lidé nominovaní politickými stranami a hnutími. V rámci věkového složení, jsou pak v komisích zastoupeny všechny generace od 18 let.      

Motivací pro členy komisí může být i zvláštní odměna, která jim za výkon funkce náleží. Předseda získá 2 200 korun, místopředseda a zapisovatel 2 100 korun a člen 1 800 korun. Příplatek za druhé kolo je 1 000 korun pro předsedu, místopředsedu a zapisovatele a 700 korun pro ostatní členy.

V Litoměřicích je zřízeno dohromady 30 volebních okrsků. Pokud nevíte, do kterého zamířit, prostřednictvím této aplikace si po zadání adresy trvalého pobytu (ulice a číslo popisné) příslušnou místnost vyhledáte.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu