Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

hasičské slavnosti

Začaly Hasičské slavnosti. V sobotu na náměstí defilují stovky hasičů

V pátek dopoledne začal programem na výstavišti Zahrada Čech 8. ročník Hasičských slavností. Do Litoměřic přijeli nejen hasiči z celé republiky, ale také z Maďarska, Polska nebo Slovenska. Dohromady dorazily bezmála dvě stovky sborů dobrovolných hasičů a příslušníci Hasičského záchranného sboru a příslušníci HZS podniků.

Na výstavišti je k vidění 216 kusů různé hasičské techniky, a to od té nejstarší, až po tu nejmodernější. Vůbec nejstaršími exponáty, které mohou návštěvníci Hasičských slavností obdivovat, jsou ruční přenosná stříkačka a kárová stříkačka z roku 1868. Mezi požárními veterány jsou k vidění i koněspřežné stříkačky, přičemž nejstarší je z roku 1879.

Kromě nablýskaných historických vozů přijela také moderní technika. „Zajímavostí jistě budou speciální hasičská vozidla se zvýšenou odolností proti výbuchu s takzvanou balistickou ochranou, dále pak speciály z chemického průmyslu s hasicím ramenem o výšce 20 metrů a výkonu 6 tisíc litrů za minutu,“ přiblížila Nicole Studená, tisková mluvčí Hasičských slavností.

Na místě je také speciální vůz pro zásah na letištích nebo výšková technika. Návštěvníci se o výkonu techniky budou moci přesvědčit i dynamických ukázkách, které proběhnou také během soboty.

Sobotní program navíc zahrne velkolepý průvod, kdy z Mírového náměstí okolo 11,30 vyrazí přes dva kilometry dlouhý zástup, kde bude zařazeno přes sto kusů techniky a v pojedou v něm také koňská spřežení, nejvíce v historii Hasičských slavností.

„V sobotu večer si nenechte ujít ukázky a zajímavý program na Lodním náměstí. Svou techniku tam v praktických ukázkách na Labi předvede
Hasičský záchranný sbor spolu s leteckou službou Policie ČR a Armádou ČR,“ doplnila Nicole Studená.

Slavnosti na Lodním náměstí ve 22 hodin vyvrcholí hasičskou hudební fontánou. Jedná se o vodní a světelnou show stříkanou hasičskými proudnicemi s dostřikem až 120 metrů a výškou fontány přes 67 metrů.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu