Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Zábradlí Tyršova mostu projde v příštím roce opravou

tyrsakmpTechnický stav zábradlí Tyršova mostu je nevyhovující. Pravděpodobně v polovině příštího roku proto dojde na základě požadavku vedení litoměřické radnice k nápravě stavu. Provoz zůstane zachován. Tyršův most prošel rozsáhlou rekonstrukcí před dvěma lety, což si vyžádalo zhruba roční uzavírku. Rekonstrukce zábradlí však nebyla součástí oprav. Hlavním cílem bylo odstranění havarijního stavu mostu.

Vedení města v minulosti opakovaně upozorňovalo Ředitelství silnic a dálnic ČR na nevyhovující stav zábradlí. Vlastník požadavek města aktuálně akceptoval a zadal zpracování projektové dokumentace, jejíž podobu diskutoval i s příslušnými odbory Městského úřadu v Litoměřicích. Součástí projektu je i zakrytí dilatačních spár v odrazné hraně, těsně u chodníku. „Řešení tohoto detailu nebylo součástí opravy Tyršova mostu firmou SDS Exmost. Problém vyvstal až v rámci provádění stavby a objednateli se nezdařilo dohodnout s firmou SDS Exmost na dodatečném zahrnutí prací do stavby,“ vysvětluje tiskový mluvčí ŘSD Jan Rýdl. Tyto detaily u dilatačních mostních závěrů, stejně jako některé nedodělky (například zpevnění drážního tělesa u mostní opěry), proto budou odstraněny v zakázce společně s opravou zábradlí.

Půjde o stavebně náročnou rekonstrukci. „Nedojde však k uzavření žádného z jízdních pruhů Tyršova mostu. Oprava bude řešena za provozu, pouze s částečným omezením týkajícím se daného krátkého úseku. Střídavě dojde k uzavření vždy jen jednoho z chodníků podél mostu,“ ujistila vedoucí odboru územního rozvoje městského úřadu Venuše Brunclíková.

Bezpečný přechod mostu však bude pro chodce vždy zajištěn. Projekt totiž počítá na pravém břehu Labe na mostě přes železnici s vybudováním provizorního přechodu pro chodce.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Pá: 9-17 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2023 Město Litoměřice
Mobilní menu