Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

ddm logo

Zábavné jarní prázdniny s Rozmarýnem

Zajímavý program přichystal na blížící se jarní prázdniny Dům dětí a mládeže Rozmarýn v Litoměřicích (DDM). „Pohádková tajenka“ a „Poznej Litoměřice“ („Velká kódová hra o ceny“ či „Fotohra aneb Poznej Jiráskovy sady a okolí“) jsou výčtem aktivit, které mohou děti i se svými rodiči od 26. února do 5. března absolvovat a zažít dobrodružství i v této koronavirem poznamenané době.

„Program jsme zacílili na tři věkové skupiny, přičemž zúčastnit se mohou i rodiče. Veškeré aktivity se odehrají venku, a to na Střeleckém ostrově, v Jiráskových sadech a historické části města,“ informovala ředitelka DDM Zuzana Bendová.

„Pohádková tajenka“ konající se na Střeleckém ostrově, zahájí prázdninový program již v pátek 26. února ve 14:00. Zájemci si vyzvednou tajenku v dřevěné schránce. Ta bude uzamčena zámkem s kódem, šifru čísel se děti dozví ve videu zveřejněném na facebookových stránkách DDM Rozmarýn Litoměřice či na webu www.ddmrozmaryn.cz v sekci „online kroužky“. Hra je určena dětem od 4 do 8 let, pobavit se mohou celé rodiny.

„Na stromy na Střeleckém ostrově rozmístíme 15 obrázků s pohádkovými postavičkami, které budou očíslovány. Účastníci uvedou dle daného čísla odpověď do příslušného pole, přičemž tajenka nemusí být vyplněna popořadě. Cestu dětem zpestří dobrovolné úkoly,“ uvedla Zuzana Bendová. Soutěž potrvá do posledního dne prázdnin, 5. března. Správnou odpověď soutěžící zašlou na tel. 733 645 773 nebo na email: marketa.jechova@seznam.cz. se svým jménem. Prvních deset rodin získá odměnu a prvních pět i tematickou medaili.

Školní děti se mohou zúčastnit dalších dvou aktivit pod názvem „Poznej Litoměřice“. První z nich je poznávací „Velká kódová hra o ceny“. Hlavní myšlenku a pravidla soutěže se zájemci dozví v úvodním videu, kdy obdrží zároveň první kód. Další kódy budou umisťovány na zajímavá místa města a děti k nim navedou indicie dostupné na webu v zaheslovaných souborech. Kódy poslouží k jejich odemčení. Poslední soubor obsahuje diplom o absolvování.

Druhou poznávací hrou s fotografiemi detailů známých míst Jiráskových sadů je „Fotohra aneb Poznej Jiráskovy sady a okolí“. „Každý den během jarních prázdnin umístíme na fb stránky i web pět fotografií z různých míst parku. Úkolem dětí bude v určitý den najít toto místo, vyfotit ho a odeslat k nám,“ dodává Zuzana Bendová.

Vítězové obdrží hodnotné ceny, odměny si vyzvednou po skončení jarních prázdnin v DDM. Veškeré informace na webu http://www.ddmrozmaryn.cz/ a fb DDM Rozmarýn. Plánovaný výjezd rodin s dětmi o jarních prázdninách do Harrachova je zrušen.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu