Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

prijeti_tvrznik,bendova
Za dlouholetou práci poděkoval starosta ředitelům odcházejícím do důchodu

Za dlouholetou práci poděkoval starosta ředitelům odcházejícím do důchodu

Každý z nich má za sebou více než čtvrt století práce ve prospěch města a jeho malých i velkých obyvatel. Nyní po mnoha letech opouštějí funkce ředitelů příspěvkových organizací města a odcházejí do důchodu. Při té příležitosti je dnes na radnici přijal starosta Radek Löwy a poděkoval jim za dlouholetou úspěšnou práci. Řeč je o v těchto dnech již bývalé ředitelce Domu dětí a mládeže Rozmarýn Zuzaně Bendové a řediteli Městských sportovních zařízení Litoměřice Jaromíru Tvrzníkovi.

„Mám za sebou krásný profesní život. Práce s dětmi mi přinášela radost a energii. Mnohé z nich potkávám jako dospěláky a vážím si toho, když se hlásí,“ přiznává Zuzana Bendová, která vedla Rozmarýn od roku 1995. Tehdy začínala se 190 dětmi. Nyní opouštěla Rozmarýn s 1900 zapsanými dětmi. Ačkoliv pod jejím vedením fungovaly desítky kroužků, k srdci nejblíže jí přirostla keramika. Vzpomínky na to, jak před mnoha lety začínala a pro hlínu jezdila až do lounské porcelánky, už v paměti navždy zůstanou. Ostatně jako mnohé jiné.

Přijetí starostou Löwym bylo příležitostí na chvíle vzpomínání i pro Jaromíra Tvrzníka, který začínal jako trenér dětí na zimním stadionu již v 70. letech minulého století, tehdy pod vedením zkušeného Kurta Kauschitze. „Na zimáku jsem byl dokonce prvním rolbařem,“ hrdě připomíná dlouholetý šéf zimáku. Nejprve vedl zimní stadion, v roce 1992 přibyl po dostavbě krytý plavecký bazén, pak fotbalové hřiště, areál koupaliště a dvě tělocvičny. V roce 2001 město založilo příspěvkovou organizaci Městská sportovní zařízení a Jaromír Tvrzník stanul v jejím čele. Letos, tedy po 22 letech, funkci opouští s krásnými vzpomínkami. „Tou nejemotivnější asi byl v roce 2010 postup do první hokejové ligy, tedy něco, v co jsme nikdy nedoufali,“ přiznává Jaromír Tvrzník a zmiňuje i dostavbu zimního stadionu, jehož podobu nám mnozí dodnes závidí.

„Jménem občanů našeho města vám oběma za vše děkuji a přeji, ať si ve zdraví užijete zaslouženého odpočinku,“ adresoval starosta slova díků Zuzaně Bendové a Jaromíru Tvrzníkovi, kteří se nyní těší hlavně z vnoučat a volných chvil.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu