Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Z podzemního tunelu zatím parkoviště nebude

xtunelmp jpg pagespeed ic evsxwzaepcParkoviště v bývalém železničním tunelu u dolního nádraží v dohledné době nevznikne. A to i přesto, že litoměřická radnice právě tímto způsobem chtěla odlehčit parkování v centru města. V průběhu příprav se totiž ukázalo, že cena, kterou by město zaplatilo z vlastní kapsy, více než dvojnásobně převýšila původní odhady.

 

„K rozpočtu města přistupujeme zodpovědně. Ačkoliv stále hospodaříme se zhruba stomilionovou rezervou, nerealizujeme projekty, které se momentálně jeví nad rámec finančních možností. Nicméně s myšlenkou vzniku parkovacího domu v centru pracujeme dále a budeme hledat vhodnější dotační tituly,“ vysvětlil místostarosta Karel Krejza.

Město zahájilo přípravy na přestavbu tunelu v polovině roku 2017. Předpokládalo, že ze vlastního rozpočtu zaplatí zhruba 30 milionů korun, přičemž většinu pokryje dotace. Nicméně podmínky dotačního titulu doznaly zásadních změn. „Ukázalo se, že bychom museli vynaložit zhruba 80 milionů korun, včetně DPH by částka převýšila dokonce 100 milionů korun. Po zvážení všech okolností a našich priorit jsme se tedy rozhodli projekt odložit, a investovat raději jinam,“ uvedl místostarosta Krejza.

Odložení výstavby parkoviště v tunelu ovšem neznamená, že radnice přestává hledat řešení problému s parkováním. Už od loňského roku ve spolupráci s partnery a obyvateli města pracuje na tvorbě Plánu udržitelné městské mobility, který dokončí během roku 2019. Stane se pomyslným odrazovým můstkem pro přijetí zcela zásadních kroků, jako je například optimalizace dopravy v centru. Vyplynou z něj také další návrhy řešící parkování.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu