Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Z Garstangu do Litoměřic

brucewLitoměřice navštívil před několika dny Bruce Crowther, občanský aktivista a zakladatel hnutí Fairtradová města. V roce 2000 přesvědčil obchodníky, zastupitele a organizace v britském městě Garstang, kde stále žije, aby podporovali fair trade - spravedlivý obchod s lidmi z rozvojových zemí. Garstang se tak stal světově prvním Fairtradovým městem.

Do Litoměřic nepřijel náhodou. Bruce postupně navštěvuje první fairtradová města v jednotlivých státech po celém světě, a proto zavítal i do Litoměřic, které společně se Vsetínem získaly jako první město v České republice statut fairtradového města. Během návštěvy byl účasten skypového konference mezi ZŠ

Masarykova, první fairtradové školy v České republice, a fairtradové školy z Ammanford z Walesu a byl nadšen zapojením místních dětí do podpory férového obchodu. S některými členy řídící skupiny pro fair trade v Litoměřich pak navštívil dvě prodejny nabízející fairtradové produkty a to Vitálku a Káva, čaj, koření. Procházku městem zakončil fairtradovou kávou v kavárničce Fér Kafe.

V Knihovně K. H. Máchy pak přednášel o vzniku myšlenky kampaně fairtradových měst a jejím šíření napříč kontinenty. Bruce se však nebál ani závaznějších témat, kdy četl úryvek z knihy vypovídající o strašlivých podmínkách dělníků při pěstování banánů ve Střední Americe, těch banánů, které si kupujeme i my v České republice.

„Bylo to velmi inspirativní odpoledne. Bruce je skvělý člověk, ze kterého sálá opravdovost. Nejde mu o moc, ani o VIP postavení, jde mu o to, aby svět byl aspoň kapánek spravedlivější. Jsem moc ráda, že mohl Litoměřice navštívit, odvézt si pár milých vzpomínek a na oplátku předat jeho zapálení pro věc," uvedla předsedkyně řídící skupiny pro fair trade Marcela Trejbalová.

brucew


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu