Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Z církevních památek se největšímu zájmu těšila katedrála

katedralampNový turistický projekt „Okruh církevní památky“, realizovaný v Litoměřicích od června do konce září (kromě pondělků), splnil očekávání. Otevřel kostely a další církevní památky ve městě, a podstatně tak rozšířil turistickou nabídku.

Od 21. června do 25. září prošlo památkami 2200 návštěvníků. Nejvíce z nich navštívilo katedrálu sv. Štěpána (celkem 1387 vstupů). Zvýšila se také návštěvnost významné světské památky – vyhlídky Kalich na litoměřické radnici, která byla rovněž součástí okruhu.
Zcela záměrně byli vybráni erudovaní průvodci z řad vysokoškolských studentů oboru dějin umění Univerzity Karlovy, kteří svým zájem a znalostmi byli schopni vyhovět i těm nejnáročnějším a nejzvídavějším návštěvníkům.

Se všemi partnery projektu, zejména pak s Biskupstvím litoměřickým, jakožto hlavním donátorem, je připravován záměr pro sezónu 2017, která se bude celorepublikově zaměřovat na téma Baroko. Agentura CzechTourism zahrnula Litoměřice jakožto „barokní perlu na Labi“ mezi významné turistické cíle.

Děkujeme za spolupráci partnerům: Katedrální kapitula U sv. Štěpána, Římskokatolická farnost - děkanství u Všech Svatých Litoměřice, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Univerzita Karlova, filozofická fakulta – Ústav dějin umění, Centrum cestovního ruchu Litoměřice a jeho infocentra, Biskupský pivovar a Hostel U sv. Štěpána.

(TZ zpracoval: Luděk Jerman, ředitel Destinační agentury České středohoří)


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu