Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Z asfaltové plochy školy má vzniknout zelená oáza

participmp„Zelená oáza ve středu města“. To je název vítězného projektu, pro který ve středu na veřejné diskuzi „Desatero problémů Litoměřic“ hlasovala většina přítomných obyvatel města. O zhruba dvacítku hlasů porazil návrh Filipa Horáka nesoucí název „Hry na chodník pro malé i velké“.

 

Na realizaci vítězného projektu vyčlenilo město v rámci participativního rozpočtování 200 tisíc korun. Zelená oáza vyroste na dvoře Soukromé základní školy Lingua Universal. Stávající asfaltový povrch nahradí travnatá plocha a zeleň. Vznikne tak oddychová část, která bude sloužit jako venkovní učebna i místo pro setkávání a besedy nejen žáků, ale i veřejnosti. Prostor doplněný o odpočinkové prvky se tak ideálně propojí s novou venkovní zahrádkou kina Máj. „Vznikne zde bezpečné a příjemné místo ve středu města, které poslouží například i rodičům s dětmi při čekání na film, či na strávení chvil po promítání,“ seznámila přítomné Dana Kvapilová Fryčová ze školy Lingua Universal. Jak dodala předkladatelka návrhu Blanka Ježková, na jeho tvorbě se podílely děti jak ze základní, tak i mateřské školy. Částka, kterou škola od města získá, nepokryje veškeré náklady, ale jen první část. Škola proto zažádala o dotaci, ze které zbylou částku dofinancuje. Pokud ji nezíská, projekt dokončí z vlastních prostředků a z peněz získaných sbírkou mezi rodiči.

V rámci participativního rozpočtování město uvolní každoročně 200 tisíc korun a kdokoli z obyvatel může přijít s návrhem, jak částku smysluplně využít. Loni byla v rámci této akce vybudována Bosá stezka v areálu ZŠ U Stadionu, předloni lanová dráha na úpatí Mostné hory. Oba projekty slouží všem obyvatelům Litoměřic.

 

Foto 1: Na tvorbě návrhu se podílely i děti ze základní a mateřské školy

Foto 2: Blanka Ježková a Dana Kvapilová Fryčová při představování projektu

Foto 3: Hlasování obyvatel pro vítězný nápad

Foto 4: Návrh projektu


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu