Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Zlatý erb 2021

Web města Litoměřice i letos uspěl v soutěži Zlatý erb

V soutěži o nejlepší internetové stránky se Litoměřice vyznamenaly třetím místem z dvanácti hodnocených měst Ústeckého kraje. Není to přitom první ocenění, které město v krajském kole soutěže získalo. To letošní převzal informatik správního odboru Městského úřadu Litoměřice Jan Černý spolu s radním města Filipem Hrbkem z rukou hejtmana Ústeckého kraje Jana Schillera.

„První ocenění a zároveň první místo jsme získali již v roce 2004. Řada dalších následovala. Od té doby prošel web značným vývojem,“ poznamenal Jan Černý, který stál již u zrodu webových stránek města a postupně je rozvíjí v souladu s moderními trendy a potřebami města a jeho obyvatel.

Porota hodnotila především ovladatelnost a přehlednost spolu s celkovým dojmem webu, ale také jeho informativnost. „Já sám oceňuji především přehlednost. Stránky navíc zaujmou přívětivým vzhledem. Přesně to by měly lidem nabízet, snadnou orientaci v příjemném prostředí,“ uznal radní Litoměřic Filip Hrbek. „Z mého pohledu tkví hlavní benefity webu především v jeho technickém zázemí. Jsme naprosto nezávislí na jiných firmách, umíme jej programovat a spravovat, navíc je i uživatelsky přívětivý,“ dodal informatik Jan Černý.

Litoměřické „webovky“ se neustále rozvíjejí a zdokonalují. Přibývají různé funkce, tlačítka a mapy, za zmínku stojí například mapa s památkami, mapa s čištěním ulic, umístěním kontejnerů, přibyla také možnost zasílání notifikací, proklik na sociální sítě či průběžně aktualizovaná sekce „Životní situace“. Koncem loňského roku se změnil design webu, kdy došlo k jeho barevnému sladění s novým grafickým vizuálem města a vzniku nové sekce Turista.

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu