Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Vznik republiky si Litoměřičtí připomenou sérií kulturních akcí

mestompNové umělecké dílo připomínající letošní sté výroční vzniku Československé republiky odhalí v říjnu město Litoměřice. Umístit ho chce v areálu Masarykovy základní školy směrem do ulice Bratří Čapků. V té souvislosti vypsalo před několika dny výběrové řízení na realizaci zakázky malého rozsahu, jehož celková cena nepřekročí 170 tisíc korun.

 

„Dílo může mít formu pamětní desky, sochy, případně busty. Dovedu si představit, že jeho součástí bude časová osa obsahující důležité mezníky vzniku státu. Uvidíme, s jakými nápady přijdou výtvarníci,“ uvedl starosta Ladislav Chlupáč.

Město Litoměřice již nyní chystá u příležitosti významného výročí sérii kulturních a vzdělávacích akcí. Zahájí ji v květnu jednodenní konference pořádaná u příležitosti 500. výročí vydání Klaudiánovy mapy, která je nejstarší tištěnou mapou Čech. Koncipována byla jako pomůcka pro poutníky cestující do Říma. Originál je uložen v litoměřickém archivu. Následovat bude v srpnu velký letní koncert litoměřických sborů. V září se pak uskuteční u příležitosti 40. výročí litoměřické městské památkové rezervace výstava fotografií dokumentující její proměnu a dále ve stejném měsíci státotvorně laděný benefiční koncert operní pěvkyně Evy Urbanové.

Oslavy vyvrcholí pod taktovkou Ústeckého kraje poslední říjnové dny na výstavišti Zahrada Čech. Od 25. do 28. října se zde uskuteční celokrajské oslavy. V jejich průběhu hejtman Ústeckého kraje vysadí na výstavišti lípu a následně starosta odhalí výtvarné dílo na Masarykově základní škole.

Oslavy 100. výročí zakončí v Litoměřicích v prosinci výstava Univerzity J. E. Purkyně pořádaná ve foyer Kulturního a konferenčního centra. „K vyhlášení ČSR v severozápadních a severních Čechách totiž s ohledem na tehdejší události došlo až o několik měsíců později,“ uvedl litoměřický historik Filip Hrbek.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu