Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Tržnice Zahrady Čech

Výstavní sezona na Zahradě Čech začala Tržnicí. Přijelo přes 24 tisíc návštěvníků

Téměř tři sta českých i zahraničních firem, výrobců a vystavovatelů z oblasti zahradnictví, stavitelství a bydlení se předvedlo návštěvníkům Tržnice Zahrady Čech. Letošní ročník se nesl ve významném jubilejním duchu – akce proběhla již po 35.

Tržnice Zahrady Čech odstartovala ve středu 5. dubna a probíhala zároveň s velikonočními svátky. Proto byly expozice, workshopy a sortiment stylizovány k tomuto tématu. Největší zájem byl tradičně o květiny, ovocné a okrasné stromy, sadbu, osivo a cibuloviny. Nechyběly ani zahrádkářské potřeby, zahradní nábytek, zahradní mechanizace a hnojiva. Návštěvníkům se líbili také doplňky do interiéru i exteriéru, nábytek a stavební materiál. Brány výstaviště se zavřely v neděli 9. dubna v 17 hodin.

Výstava bývá vždy obohacena o zajímavou expozici. Ta letošní, nacházející se v pavilonu A, byla vystavěna do podoby zahradního altánu, který návštěvníkům sloužil i jako fotokoutek. V pavilonu A také probíhaly jarní a velikonoční workshopy, které byly úplnou novinkou letošní Tržnice. „O workshopy byl eminentní zájem. Díky tomu byly ze dvou blokových sekcí rozšířeny o další dopolední blok. Návštěvníci mi udělali obrovskou radost, že se jim nápad s workshopy takto zamlouval. Kreativita, šikovnost a zájem se něco nového naučit a dozvědět, z nich jen čišela,“ uvedla Michaela Mokrá, ředitelka MKZ Litoměřice, pod které výstaviště Zahrada Čech spadá.

Jubilejní Tržnici Zahrady Čech provázel také doprovodný program, který probíhal od pátku 7. dubna do neděle 9. dubna na hlavním pódiu. Vystoupili Kamila Nývltová, Tereza Mátlová, Karel Kahovec, Vinšovanka nebo Heidi Janků. Zájem byl také o ukázky tradičního pletení pomlázek a zdobení kraslic jak tradiční technikou – voskem, tak i moderními technikami.

Zvyklostí se stala i kyvadlová doprava zdarma, kterou organizátoři pravidelně zajišťují pro návštěvníky přijíždějící do Litoměřic hromadnou dopravou. „Přestože se akce potýkala s velmi studeným počasím, návštěvnost oproti loňskému roku stoupla. Za to jsme opravdu vděční. Je vidět, že dlouholetá tradice Zahrady Čech naučila lidi se k nám na výstaviště vracet. My pochopitelně děláme maximum pro to, aby byli spokojeni a měli si u nás co nakoupit“ doplnila Michaela Mokrá. „Všeobecně situace není příznivá, člověk neustále slýchá jen samé negace – energie, válka, nemoc – proto jsme nadšeni, že se letos můžeme pyšnit více jak 24,5 tisíci návštěvníky. Všem opravdu moc děkujeme. Poděkování na závěr patří i všem vystavovatelům a prodejcům, které neodradilo ani studené počasí. V neděli dostali za odměnu i trochu sluníčka,“ uzavřela s úsměvem Michaela Mokrá.

Kalendář akcí je velmi bohatý. Již nyní Městská kulturní zařízení v Litoměřicích intenzivně pracují na přípravách dalších akcí. Mezi ty nejbližší patří 33. ročník Mezinárodního pivního festivalu, který na výstavišti proběhne ve dnech 21. a 22. dubna.

Aneta Břeňová, MKZ Litoměřice


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu