Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Výstava v hradu je poctou komikovi, který zůstal skromný

holzmp„Tatínku, promiň mi to," pronesla včera Irena Pettrichová, dcera slavného komika Felixe Holzmanna, před fotografií svého otce. Na mysli přitom měla fakt, že komik s nezaměnitelným humorem zůstal i přes věhlas, kterého dosáhl, až do své smrti především skromný. V litoměřickém hradu přitom včera byla slavnostní vernisáží zahájena výstava, jež je poctou a zároveň vzpomínkou na jeho umění.

Centrum cestovního ruchu Litoměřice vernisáží výstavy odstartovalo novou turistickou sezonu. Akce se zúčastnilo zhruba 150 lidí, mezi nimi i dcera Felixe Holzmanna, manželka Bärbel Greif Holzmannová nebo akademický sochař Libor Pisklák, autor Holzmannovy bronzové busty instalované na Mírovém náměstí na fasádě domu, v němž komik žil s rodiči.

Vernisáž zahájili členové divadelního spolku Loudidlo, kteří osobitým způsobem a prostřednictvím citátů známých osobností připomněli základní údaje ze života baviče, pro kterého byl typický tralaláček, černé brýle na nosu a notná dávka natvrdlosti. Tu zcela věrohodně předvedli i v několika již legendárních scénkách. Kulturní program zpestřilo také vystoupení saxofonového kvarteta a flétnového souboru Základní umělecké školy Litoměřice.

Ředitelka CCR Anna Matulová věří, že výstava, přístupná do konce října každý den v týdnu od 10 do 16 hodin, zaujme i německé turisty. Právě německy hovořící návštěvníci tvoří většinu zahraniční klientely, která navštíví město Litoměřice. „Felix Holzmann totiž byl znám a oblíben i v Německu, kde řadu let žil a veřejně vystupoval," upozornila ředitelka Matulová.

Návštěvníci výstavy instalované ve správní budově na nádvoří hradu uvidí řadu civilních fotografií z komikova života, snímky dokumentující jeho vystoupení, několik autentických předmětů, které používal v již legendárních scénkách, včetně rozprašovače lesní vůně. Texty jsou jak v českém, tak i v německém jazyce. Vstupné pro dospělého činí 25 korun, pro děti do patnácti let 10 korun.

 

Dobové fotografie, texty i předměty, které Felix Holzmann používal si lidé mohou až do konce října prohlédnout v přízemí správní budovy hradu, kde je výstava instalovaná.

hovp

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Členové divadelního spolku Loudidlo přiblížili osobnost Felixe Holzmanna, mimo jiné i prostřednictvím dnes již legendárních scének. 

scenkavp

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V doprovodném kulturním programu vystoupili i žáci Základní umělecké školy Litoměřice.

zusvp

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na akci dorazily i manželka a dcera slavného komika. 

vysvp

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zhruba 150 diváků se zúčastnilo pondělní vernisáže v Hradu Litoměřice, jejíž kulturní program probíhal na nádvoří.

divacimp


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu