Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Prezentace škol

Výstava škol a Techdays pomohou školákům s výběrem dalšího studia

Na výstavišti Zahrada Čech se tento víkend uskuteční dvoudenní veletrh vzdělávání – Výstava škol a Techdays, ve kterém se odprezentuje celkem 25 středních škol a učilišť, vysoké školy, firmy a další subjekty z Ústeckého a Středočeského kraje.

Výstava bude probíhat od 3. do 4. listopadu, po oba dny od 8 do 17 hodin. Cílem veletrhu je pomoci dětem a jejich rodičům při výběru studia a přípravě na budoucí povolání. Vstupné je pro veřejnost zdarma.

Jedinečná akce otevře brány k budoucnosti pro naše mladé občany. Dvě spojené akce s názvem Techdays - veletrh technického vzdělávání a Výstava škol aneb Vzdělání budoucnosti pořádají Městská kulturní zařízení v Litoměřicích a Okresní hospodářská komora v Litoměřicích ve spolupráci s městem Litoměřice, Inovačním centrem Ústeckého kraje a Úřadem práce Litoměřice.

Veletrh vzdělání je určen především pro žáky 8. a 9. ročníků základních škol, kteří stojí před důležitým rozhodnutím ohledně volby dalšího vzdělávání. Výstava škol bude hostit celkem 25 středních škol s různými studijními programy, které pokrývají širokou škálu oborů. Návštěvníci budou moci získat detailní informace o studijních plánech, kariérním růstu a dalších aspektech spojených se vzděláním. Kromě škol se na akci představí také firmy, které nabídnou pohled na profesní příležitosti pro budoucí absolventy, což studentům poskytne lepší představu o pracovních pozicích dostupných v regionu. Dále se na výstavě představí Armáda ČR, Policie ČR, Cech klempířů, pokrývačů a tesařů ústeckého regionu a další subjekty.

V rámci doprovodného programu budou v pavilonu H po oba dny akce probíhat odborné prezentace, přednášky a videoprojekce. V pátek od 14 do 16 hodin mají návštěvníci možnost zapojit se do diskusního workshopu, který má za cíl podpořit technické vzdělávání - Techdays. Hlavními tématy budou perspektiva absolventů technických oborů, lesk a bída duálního vzdělávání a aktuální situace a vývoj na trhu práce. Uskuteční se také soutěž o hodnotné ceny, která bude probíhat po celou dobu konání akce. Hlavní výhrou je Apple IPad. Více informací naleznete na www.mkz-ltm.cz.

Aneta Břeňová, MKZ Litoměřice


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu