Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Výstava o Felixi Holzmannovi bude stálou expozicí hradu

mestompVýstava věnovaná slavnému komikovi Felixi Holzmannovi bude stálou expozicí. Prohlásila to ředitelka Centra cestovního ruchu Litoměřice Anna Matulová na tiskové konferenci, kterou příspěvková organizace města včera pořádala u příležitosti blížícího se konce letošní turistické sezóny. Tu v Litoměřicích zakončí 24. října oslavy 1210 let, které uplynuly od první zmínky o řece Ohři.

„Výstavu Felixe Holzmanna od 4. května do konce září zhlédlo více než šest stovek návštěvníků. Někteří přijeli dokonce až z Ostravy, Plzně nebo Karlových Varů. Rozhodli jsme se proto ponechat ji jako stálou,“ uvedla ředitelka Matulová s tím, že expozice je průběžně doplňována předměty ze soukromých sbírek, které připomínají osobnost komika, jenž je čestným občanem města Litoměřice.

Zatímco výstavu zhlédlo 600 lidí, do samotného hradu přišlo od ledna do konce září 12 500 návštěvníků. Což je číslo srovnatelné s loňským rokem. Stejně tak srovnatelná s loňskem je i návštěvnost informačního centra v podloubí radnice na Mírovém náměstí. Jeho služeb do konce září využilo 35 tisíc lidí, z toho 6 400 cizinců, nejčastěji Němců. „Vzhledem k tomu, že po celou turistickou sezónu bylo vzhledem k rekonstrukci vodovodu a plynovodu rozkopané Mírové náměstí, považujeme výsledek za úspěch,“ zhodnotila sezónu marketingová manažerka CCR Martina Vondráková. I letos byla nejvyšší návštěvnost zaznamenána v srpnu, v těsném závěsu se vzhledem k vinobraní umístilo září.

Akcí, která v Litoměřicích definitivně zakončí turistickou sezonu, se 24. října stanou oslavy řeky Ohře. Ve veslařském areálu je připraven od 13 do 17 hodin program pro celou rodinu. Odpoledne zakončí večerní divadelní představení v hradu, kde se Holzmannův imitátor David Šír představí s pořadem „Včera, dnes a zítra aneb Nové scénky Felixe Holzmanna“ (více informací o programu na www.litomerice-info.cz).

Akce v hradu však budou pokračovat. Již 23. října se zde uskuteční další řízená degustace - tentokráte vinařství Radocha. Rodinné vinařství Mikulenkovi a vinařství Pod Radobýlem se společně představí 26. listopadu. Již 11. listopadu však proběhne degustace Svatomartinských vín, která požehná litoměřický biskup Jan Baxant. Tradiční Adventní jarmark řemesel a dovedností je naplánován na 12. prosince.

Vedení CCR však již nyní chystá novinky pro příští turistickou sezonu. „Rok 2016 bude rokem krále Karla IV., neboť si připomeneme 700. výročí jeho narození. Osvícený panovník je totiž spjat se stavbou litoměřického hradu a zároveň s rozvojem města, kterému udělil právo skladu a právo mílové a zároveň v něm položil základy vinařství. Každý měsíc proto na jeho počest uspořádáme jednu kulturní akci,“ informovala Martina Vondráková.

Rozvoj cestovního ruchu v Litoměřicích by v příštím roce mohla podpořit i nově otevřená Galerie křišťálových dotyků, která původně sídlila v Terezíně. „V tuto chvíli zpracováváme projekt a věříme, že na jeho realizaci najdeme finanční prostředky. Rádi bychom, aby galerie vystavující křišťálové dlaně významných českých i světových osobností měla sídlo na Mírovém náměstí v jednom z objektů města,“ nastínil jeden z dalších projektů místostarosta Karel Krejza.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu