Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Výstava Mirka Zimmera

Výstava jako krásný dárek k životnímu jubileu 

Ten nejkrásnější dárek v podobě výstavy si ke svým sedmdesátinám nadělil úspěšný litoměřický fotograf a dlouholetý redaktor Českého rozhlasu Sever Miroslav Zimmer.

Výstava v Divadle K. H. Máchy „Objektivně vzato XXL“ navazuje na jeho předchozí stejnojmenné výstavy (I., II. a III.)  Přídomek XXL naznačuje nejen to, že jde o „větší balení“, ale v obráceném pořadí je zároveň šifrou římských číslic životního jubilea autora.   

„Retrospektiva to ale tak úplně není, i když je tu několik fotografií ze 70.let. Většina ale vznikla během posledních pěti šesti let a mnohé obrázky vystavuji poprvé,“ uvedl autor, který nemá vyhraněná témata, náměty hledá všude kolem sebe - v přírodě, v krajině, v ulicích měst, blízké je mu streetfoto a zkouší i fotografiku s prvky surrealismu a abstrakce.  

Vystavoval v řadě míst, především na severu Čech, ať už samostatně nebo na společných výstavách fotografů a výtvarníků.  Jako člen volného litoměřického sdružení FotoporoT pomáhá s přípravou a organizací fotografických akcí a výstav a spolupracuje i s některými místními charitními organizacemi.  Fotografování není jeho jediná záliba, zajímá se i o astronomii, už více než dvě desítky let se autorsky podílí na tvorbě pořadu ČRo Sever "Planetárium". 

O úvod výstavy se na úterní vernisáži (6.září) postaral další úspěšný litoměřický fotograf Petr Hermann, který také autora ‚vyzpovídal‘. „Kamarád vyhrabal na půdě starý měchový aparát zn. Voigthländer, koupili jsme film a běželi ven to vyzkoušet. A pak vyvolávání fotek doma v koupelně coby temné komoře, kterou jsem k „velké radosti“ rodiny na několik hodin okupoval. Tak pro mě koncem 60.let začalo to velké dobrodružství a láska k fotografii,“ uvedl ke svým začátkům Mirek.  

Výstava potrvá v litoměřickém divadle do konce října. 

Foto: Karel Pech


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu