Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Výstava drobných zvířat je určena hlavně dětem

Výstava drobného zvířectva „Se zvířaty do školy aneb Tělocvična plná dětí a zvířat“ se uskuteční ve dnech 12. až 14. února v tělocvičně TJ Sokol Litoměřice v ulici Osvobození. Propagačně naučnou akci pořádá pod záštitou starosty města žitenická organizace Českého svazu chovatelů.

   Výstava je určena odborné i laické veřejnosti, hlavně však dětem z mateřských a základních škol. „Rádi bychom jim přiblížili základní chovatelské znalosti, informovali je o způsobu chovu drobných zvířat, péči o ně a nabídli jim v případě zájmu možnost zapojit se do připravovaného  kroužku mladých chovatelů,“ poukázal na smysl akce předseda žitenické organizace ČSCH Jiří Andrle.  

   Návštěvníci uvidí expozice drůbeže, okrasné vodní drůbeže, okrasného ptactva, zpěvných kanárů, morčat, kožešinových zvířat, koček, akvarijních ryb, králíků a holubů, ve venkovních prostorách budou k vidění koně, ovce, kozy a ukázka dravců. Proběhne i soutěžní výstava chovných králíků samců, na programu budou také soutěže pro děti. Svou činnost zde hodlá prezentovat i myslivecký, rybářský, včelařský a herpetologický kroužek.

   „Výstava je pořádána v rámci projektu „ Děti a zvířata Litoměřice 2015“, v průběhu kterého se v letošním roce uskuteční řada chovatelských aktivit určených dětem a mládeži z Litoměřic a blízkého okolí,“ dodal Jiří Andrle.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu