Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Výlukový jízdní řád MHD bude aktualizován

autobusmpV Litoměřicích bude od pondělí 27. dubna platit nový jízdní řád městské hromadné dopravy. Změny se týkají linek 557 540 "D" a 557 550 "B", jejichž trasa byla dočasně změněna v souvislosti s rekonstrukcí kruhové křižovatky na Vojtěšském náměstí.

„Od pondělí platný jízdní řád vrací provoz obou linek do původních tras. Opětovně budou obsluhovány zastávky na Vojtěšském náměstí. Nově dojde k úpravě některých časů jednotlivých spojů tak, aby se zlepšila návaznost na vlaková spojení, pracovní dobu významných zaměstnavatelů a na změny jízdních řádů krajských linek, z nichž byly některé i zrušeny," vysvětlil vedoucí Odboru dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu v Litoměřicích Jan Jakub.

V souladu s aktualizovaným jízdní řádem MHD již nadále nebudou obsluhovány dočasně zřízené zastávky u hřbitova a u nových mrazíren na Michalovické ulici. Nepravidelně mají autobusy zajíždět ke zastávce ve Štursově ulici. V jejich případě šlo pouze o přechodný stav. Nadále však platí, že linky MHD s ohledem na probíhající rekonstrukci Tyršova mostu neobslouží želetické obchodní centrum „Na Soutoku".

Ke změnám dochází po dohodě s provozovatelem MHD, společností BusLine Semily, a na základě dílčích požadavků a přání občanů. „Vzhledem k tomu, že se ne zcela naplnila dramatická očekávání se zvýšeným provozem a následnou nemožností projetí ulicí Na Valech a Mrázova, mimo časového úseku kulminace ranní a odpolední dopravní špičky, vychází jako uspokojivější a smysluplnější provoz v původních řádných trasách i za cenu dílčích zpoždění v dopravních špičkách," dodal vedoucí odboru Jan Jakub.

Informace o změnách pro občany budou dopravcem vylepeny u těch zastávek, které již nebudou obsluhovány a kde řidiči s autobusy zastavovali pouze přechodně v rámci výlukových jízdních řádů.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu