Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Výluka zastaví provoz na trati Lovosice – Litoměřice - Česká Lípa

horni nadrazimpZ důvodu rekonstrukce železničního mostu přes řeku Labe na trati Lovosice –Česká Lípa a následné výluky stanice Litoměřice horní nádraží bude od poloviny prázdnin až do konce října zastavený provoz v úseku Lovosice – Žalhostice a přes železniční stanici Litoměřice horní nádraží. Výluka na trati Lovosice – Žalhostice začne 1. srpna a potrvá do 29. října 2015. Celá stanice Litoměřice horní nádraží bude z důvodu výstavby perónů a modernizace zabezpečovacího zařízení mimo provoz od 29. srpna do 29. října 2015. České dráhy zajistí provoz v uvedeném úseku formou náhradní autobusové dopravy. „Pro zjednodušení jsme vypracovali výlukový jízdní řád, který bude platit po celou dobu konání obou uvedených výluk. Výlukový jízdní řád je připravený ve spolupráci s oběma objednateli regionální dopravy (Ústecký a Liberecký kraj) tak, aby bylo zajištěno co možná nejvíce přípojových vazeb,“ uvedl Vladimír Štochl, ředitel Regionálního obchodního centra Českých drah v Ústí nad Labem.

Náhradní autobusová doprava bude zajišťována v celém úseku z Lovosic do České Lípy a zpět. Základním principem navrženého opatření je příjezd/odjezd autobusů z/do Lovosic a České Lípy k rychlíkům směr Praha a Ústí nad Labem v Lovosicích, Děčín a Liberec v České Lípě. Krátké vlaky Lovosice – Litoměřice a zpět pojedou podle výlukového jízdního řádu. Stanice Žalhostice bude obsluhována samostatnou linkou, mikrobusem, pouze z Lovosic.

„Vzhledem ke komplikaci na silnici - od dubna až do konce tohoto roku je uzavřený i jeden ze dvou silničních mostů spojující Lovosice s Litoměřicemi a veškerá silniční doprava se odehrává po jediném zbylém mostě, bude i dodržení navrženého výlukového jízdního řádu ve špičkách problematické nikoliv však nemožné,“ upřesnil Vladimír Štochl. Proto nebudou autobusy zajíždět v Litoměřicích k budově horního nádraží, ale budou zastavovat na zastávkách „Litoměřice, Vojtěšské náměstí“. Tato zastávka nahradí vlakovou zastávku „Litoměřice Cihelna“. Místo stanice „Litoměřice horní nádraží“ zastaví autobusy na zastávce „Litoměřice, u pošty“ (někdy zvané „Na Valech“). Většina zastávek po celé trase do České Lípy je v obcích, případně na hlavní silnici. Stanoviště zastávek je uveřejněno na výlukovém jízdním řádu.

Tarifní opatření
České dráhy připravily pro cestující výjimky z tarifu. Cestující budou moci využít k cestě z/do Litoměřic a Žalhostic do/z Ústí nad Labem hlavní nádraží obou tratí (jak trať 087 s přestupem na 090 v Lovosicích, tak také trať 072 s využitím zastávky Litoměřice město, resp. Velké Žernoseky s možností výstupu v Ústí nad Labem západ, nebo s přestupem dojet až na ústecké hlavní nádraží.). Dále cestujícím, kteří mají jízdní doklad pro úsek Žalhostice – Litoměřice, bude jízdenka platit i pro úsek Velké Žernoseky – Litoměřice město (opět po trati 072). A cestující jedoucí z/do Žalhostic do Litoměřic, resp. dále směr Česká Lípa můžou využít tuto jízdenku pro jízdu do Lovosic a dále návazným spojem náhradní autobusové dopravy směr Česká Lípa, samozřejmě bez doplatku jízdného.
Do konce prázdnin, přesně do doby, kdy bude možné jezdit vlaky do stanice Litoměřice horní nádraží, vypraví České dráhy z České Lípy tři páry osobních vlaků pro zajištění přepravy kol.

(Zdroj: tiskové oddělení Českých drah)


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu