Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Výjezd z Mostecké ulice bude uzavřen, vjezd na Tyršův most z Vodní ulice mají řídit semafory

mestompŘeditelství silnic a dálnic ČR tento týden avizovalo, že uzavírka Tyršova mostu ze soboty na neděli skončí. Písemně však informaci městu dosud nepotvrdilo. Pokud k tomu opravdu dojde, řidiči musejí ještě několik dní počítat s tím, že doprava v Litoměřicích nebude do 13. června zcela plynulá. Důvodem je stavebně náročná rekonstrukce Vodní ulice, díky které bude vjezd na Tyršův most řízen semafory. Instalace nového dopravního značení a semaforů proběhne již o tomto víkendu.

Právě nečekaná havárie vodovodu ve Vodní ulici, k níž došlo v březnu, zkomplikuje dopravu. Havárie vodovodního řadu, který již byl opraven, totiž významně poškodila komunikaci. Je třeba ji stabilizovat a předláždit. Vzhledem k tomu, že jde o hlavní přístupovou silnici k mlýnům a čističce odpadních vod, zůstane zde provoz nákladní dopravy v době oprav vždy v jednom jízdním pruhu za pomoci signalizačního zařízení obousměrně zachován. S cílem nekomplikovat u Tyršova mostu výjezd těžkotonážních vozidel jedoucích z Vodní ulice, bude zaslepena sousední Mostecká ulice. Osobní auta při cestě na ostrov pojedou z centra města Jarošovou ulicí a ve směru opačném Zahradnickou ulicí.

„V průběhu soboty a neděle bude osazeno nové dopravní značení. Platit začne v pondělí. Dočasné změny v dopravě potrvají do 13. června,“ informoval stavební technik odboru územního rozvoje Ladislav Pošík. Fakt, že v některých dnech na stavbě nebude nikdo pracovat, však neznamená přerušení prací. „Je nezbytné stabilizovat podloží vozovky pomocí cementových vrstev, které musí vyzrát. Tento postup vyžaduje nutné technologické přestávky,“ upozornil veřejnost Ladislav Pošík.

Zákres dopravního značení (.pdf)

 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu