Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Výjezd od „Soutoku“ nejspíš vyřeší nový kruhový objezd

litommpNevyhovující dopravní situaci na křižovatce k obchodnímu centru Na Soutoku řeší město Litoměřice. Reaguje tak na časté připomínky ze strany obyvatel. Na základě posledních jednání s dotčenými orgány se nejschůdnějším řešením jeví vybudování velkého kruhového objezdu přímo v místě stávající křižovatky. Zatím je vše ve fázi příprav a k případné výstavbě by došlo nejdříve v horizontu dvou let.

 

Poslední jednání proběhla za účasti zástupců Ředitelství silnic a dálnic, Odboru územního rozvoje MěÚ Litoměřice, vedení města, Policie ČR, provozovatelů nákupního centra a majitele sousedních pozemků. Všechny strany vyjádřily souhlas s nutností situaci řešit a nabídly pomoc. Zástupci ŘSD představili výsledky měření provozu, které v dané lokalitě proběhlo v listopadu loňského roku. Měření potvrdila, že nejhorší situace nastává při výjezdu od centra směrem doleva na Terezín, kde ve špičce dosahovala čekací doba aut 3-7 minut.

Zprovoznění semaforů, které v současné době nefungují, by s ohledem na výsledky měření situaci neřešilo. Neosvědčily se ani v době, kdy byly v provozu. Navíc vlivem povodní jsou již neopravitelné.

S další možnou variantou přišel například místostarosta Lukas Wünsch, který navrhuje vybudování malého kruhového objezdu v místě vedlejší křižovatky – u odbočení na Mlékojedy. „Všechna auta vyjíždějící od nákupního centra by odbočovala jen doprava a ta, která chtějí pokračovat na Terezín - kterých je zároveň podle sčítání menšina, by se otočila hned na mlékojedském objezdu,“ vysvětlil svou vizi místostarosta.

Zazněl i návrh na vybudování mini okružní křižovatky přímo na výjezdu od centra. Ta by však dle kapacitního posouzení situaci neřešila, neboť dostačující může být dle výpočtů jedině objezd o průměru 36 metrů. Ten by v budoucnu umožnil i napojení jižního obchvatu. Tato varianta se účastníkům řízení v této chvíli jeví jako nejlepší řešení. „Dalším krokem nyní bude zpracování projektu,“ uvedla Venuše Brunclíková, vedoucí Odboru územního rozvoje Městského úřadu v Litoměřicích.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu