Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Vyhláška o místních poplatcích zvýší ceny za zábor veřejného prostranství

predzahradkympV Litoměřicích vstoupí 9. května v platnost aktualizovaná vyhláška o místních poplatcích. Jejím cílem je pomocí výše poplatků regulovat stánkový prodej na Mírovém náměstí.
Se zvýšením ceny za užívání veřejného prostranství však musejí počítat i provozovatelé předzahrádek.

Novela obecně závazné vyhlášky v prvé řadě řeší situaci na Mírovém náměstí, které není primárně určeno pro stánkový prodej. „Pomocí vyhlášky o místním poplatku nelze regulovat, ani zakázat na Mírovém náměstí stánkový prodej, který podle vedení města patří hlavně na tržnici. Je ale možné stanovit maximální sazbu poplatku, a tím prodej omezit,“ vysvětlila vedoucí kanceláře starosty Martina Skoková. Z tohoto důvodu je nově Mírové náměstí zařazeno do samostatné I. zóny, kde je poplatek stanoven ve výši maximální sazby 100 korun na metr čtvereční a den. U ostatních veřejných prostranství byla sice původní částka 25 korun zvýšena na 50 korun, což ale nadále zůstává pod hranicí maximální možné sazby.

Zdražení se dotkne i předzahrádek, kde ke změně ceny nedošlo několik let. Zatímco dosud za předzahrádku do 30 metrů čtverečních platil provozovatel měsíčně 200 korun a za větší 400 korun, nově to bude v první a druhé zóně 400 a 800 korun.

Počet předzahrádek v Litoměřicích rok od roku přibývá. „Letos byl povolen provoz dvou nových, a to před barem v Palachově ulici a na Kostelním náměstí u kašny před Klaretem, kde dosud fungovala pouze předzahrádka Bazaru,“ informovala Jana Kuchařová z odboru územního rozvoje městského úřadu.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu