Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

most

Východní obchvat Litoměřic prověří nová studie

O stavu přípravy litoměřického obchvatu a dalších silničních stavbách v okolí města jednali formou videokonference zástupci chomutovské Správy ŘSD s vedením městského úřadu v Litoměřicích.

 

Hlavním bodem jednání byla příprava východního obchvatu města, který by výrazně pomohl od tranzitní dopravy z ulic Na Kocandě a Českolipské. „V červenci jsme podepsali smlouvu na zpracování technicko-ekonomické studie včetně záměru projektu. V druhé polovině příštího roku očekáváme posouzení záměru projektu Centrální komisí Ministerstva dopravy. Pokud bude projekt schválen, okamžitě zahájíme navazující kroky přípravy,“ reportoval aktuální stav přípravy vedoucí úseku výstavby Správy Chomutov Marek Sotona. V případě standardního průběhu přípravy by měla realizace téměř tříkilometrového obchvatu začít v roce 2027. Místostarosta města Litoměřic Karel Krejza se v této souvislosti zajímal o protihluková opatření na novém obchvatu, což však vzejde až z výsledků hlukové studie.

Dlouhodobým dopravním problémem ve městě je křižovatka u nákupního centra Na Soutoku v Želetické ulici, kterou prochází silnice I/15. Ve špičkách se tato oblast stává prakticky neprůjezdnou. Z provedeného kapacitního posouzení však vyplývá, že zamýšlený kruhový objezd je jako investice ŘSD neopodstatněný. Vedoucí odboru územního rozvoje Venuše Brunclíková potvrdila, že město připravuje projektovou dokumentaci na realizaci okružní křižovatky a připravuje výkup potřebných pozemků. „Rádi bychom vyvolali další společné jednání nad tímto problémem a řešili nějaké možnosti spolufinancování,“ sdělila vedoucí odboru územního rozvoje. Cestou ke společnému financování by mohla být bezpečnostní inspekce v dané oblasti, kterou ŘSD provede do konce tohoto roku.

Z pohledu údržby stávajících komunikací ve správě ŘSD byl vedením města Litoměřic vznesen požadavek na častější údržbu Tyršova mostu, který je hojně využíván pěšími a cyklisty.

Tiskovou zprávu vydalo: Ředitelství silnic a dálnic ČR


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu