Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

vybavení nemocnice

Vybavení pořízené z krajské dotace už je v nemocnici

Třicet elektricky polohovatelných lůžek včetně matrací, ostatního příslušenství a nočních stolků s jídelní deskou, tři polohovací převozová křesla a tři transportní stretchery pro převoz pacientů byly dodány ve středu 9. prosince do litoměřické nemocnice.

Jde o vybavení, na které nemocnice čerpá dotaci vypsanou Krajským úřadem Ústeckého kraje s názvem „Podpora zvýšení komfortu pacientů při poskytování akutní lůžkové péče na území Ústeckého kraje - 2019“. Dodáním zmíněného příslušenství byla dotace vyčerpána.

Lůžka v hodnotě přesahující 1,6 miliónů korun budou umístěna na ortopedickém oddělení, převozová křesla a transportní stretchery budou využívány především pracovišti centrálního příjmu a chirurgické ambulance pro převoz pacientů po nemocnici.

Z krajské dotace určené na podporu komfortu pacientů v rámci akutní lůžkové péče byla již dříve do nemocnice dodána sprchovací a koupací lůžka, toaletní křesla, převozová křesla, mechanické vozíky, váhy s výškoměrem, digitální sedačkové váhy, dezinfektory ložních mís nebo vybavení na rehabilitační oddělení, jako jsou indukční systém pro fyzioterapii, motomed na ruce a nohy nebo elektrické čtyřkolové chodítko. Na stanici pečující o pacienty s onemocněním covid – 19 byly z těchto prostředků nedávno dodány také infuzní pumpy a injektomaty. 

Celková hodnota dotace Ústeckého kraje pro litoměřickou nemocnici pro rok 2019 činí 5,5 miliónů korun. Nemocnice již úspěšně čerpá dotaci vypsanou stejným subjektem pro rok 2020, která je přibližně ve stejné hodnotě. Její ukončení se předpokládá do konce roku 2021. (nk)

Tiskovou zprávu připravila: Naděžda Křečková, oddělení marketingu, vnitřního auditu a kvality Nemocnice Litoměřice, a. s.

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu