Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Vnitroblok v knihovně

„Vnitrobloček“ je novou oázou pro čtenáře

Od 1. srpna přináší Knihovna Karla Hynka Máchy v Litoměřicích svým čtenářům novinku. Dvoreček, který je přístupný z naučného oddělení, dostal novou tvář. Láká tak k posezení s knihou v příjemném prostředí.

Revitalizovaný prostor dostal na základě hlasování mezi knihovnicemi název Vnitrobloček. Tento skrytý poklad mezi domy kombinuje příjemné udržitelné materiály a nové rostliny. Při návrhu prostoru byly využity předměty původně určené k jiným účelům, například stará truhla, žebříky ze staré spíže nebo staré nápojové přepravky. Nechybí ani zahrádka pro milovníky malovaných kamínků.

„Kamínková zahrada zkrášluje vnitroblok, zároveň jde o jednoduchou a oblíbenou formu tvořivosti. Čtenáři mohou přinést či odnést malovaný kamínek a poslat jej dál na jiné zajímavé místo,“ říká propagační pracovnice knihovny Mirka Matušková.

„Snažíme se využít všechny prostory, které budova nabízí, abychom návštěvníkům zpříjemnili pobyt v knihovně a aby se u nás rádi na chvilku zdrželi. Kladli jsme přitom důraz na přírodní materiály a ozelenění prostoru. Vnitrobloček je tedy jakousi zelenou minioázou, kde je možné posedět na čerstvém vzduchu, dále od ruchu náměstí.
I v největších vedrech je tu příjemně,“ dodává ředitelka knihovny Martina Vondráková.

Knihovna Karla Hynka Máchy nabízí klientům široký a aktualizovaný knihovní fond, rozdělený do čtyř odborných oddělení a zajišťuje výkon regionálních funkcí. Kromě toho celoročně pořádá celou řadu vzdělávacích akcí pro všechny cílové skupiny. Nejbližší událostí je přednáška historika Filipa Hrbka s názvem Ztracené Litoměřice, která se uskuteční 23. srpna v sále litoměřického hradu. Tradiční akcí je pak festival Města čtou, který bude probíhat na Tržnici Felixe Holzmanna v předposledním srpnovém týdnu. 

Text a foto: Mirka Matušková


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu