Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Vizuální identita Litoměřic prochází proměnou, město má nové logo

logo mestompNázev města Litoměřice s věží Kalich vsazenou do písmene „M“, podtrženého vlnkou symbolizující řeku Labe, a to v barvě modré. Tak lze stručně charakterizovat logo, které je součástí kompletní proměny, jíž z hlediska grafiky Litoměřice v následujících dvou až třech letech projdou. Město Litoměřice totiž má svůj první grafický vizuál, který bude postupnými kroky implementován do celé řady oblastí. 

 

S cílem sjednotit prezentaci Litoměřic směrem k jeho obyvatelům i turistům se v letošním roce uskutečnila soutěž organizovaná profesionální agenturou Czechdesign. Porota složená jak z odborníků věnujících se grafickému designu, agentury, ale i zástupců města určila jako vítěze soutěže litoměřickou rodačku, 26letou Evu Vopelkovou, absolventku ústecké Fakulty umění a designu UJEP. Pro vizuál zvolila písmo Urban Grotesk navržené Tomášem Brousilem a Suitcase Type Foundry.

„Město Litoměřice je plné aktivních a vstřícných lidí. Záměrně nenavazuji na původní heraldický znak laděný do rudé barvy, se kterým bych se jako občan města dnes neztotožnila. Nový vizuální styl promlouvá kombinací barev modré a okrové. Inspirací jsou jak původní barvy města (žlutá s modrou), tak hradby s řekou,“ komentuje návrh Eva Vopelková. Nedílnou součástí nové vizuální identity jsou i ilustrace. „Inspirací pro ně byly procházky městem, kdy si člověk všímá víc detailů a tvarů než města jako celku,“ doplňuje.

„Autorka, která mj. stojí i za úspěšným vizuálem oslav 800 let města, dokázala velmi dobře vystihnout a charakterizovat Litoměřice, a to jak z hlediska ztvárnění architektonických dominant města, použitých linií, piktogramů, tak i volbou barevného provedení, kdy použila modrou a zlatou,“ uvedla Eva Břeňová, vedoucí odboru komunikace, marketingu a cestovního ruchu (OKMaCR) městského úřadu.
Nové logo, budoucí propagační předměty, ale i návrhy plakátů, tiskovin, značení městských budov, uvítacích cedulí při vjezdu do města i venkovního orientačního systému – to vše již bylo představeno zastupitelům. Návrhy se setkaly s nadšením. S logem v uplynulých dnech vyjely do ulic i nové autobusy městské hromadné dopravy. Vyobrazeno bylo také na skleničkách používaných v rámci Městských slavností. Pracovníci OKMaCR už začali chystat nové propagační předměty pro příští rok. K dostání budou opět v infocentru.
Na přiložených snímcích vidíme ukázky budoucí propagace města v novém grafickém vizuálu.

 

PRŮBĚH UZAVŘENÉ DVOUKOLOVÉ SOUTĚŽE

V prvním kole se zúčastnilo 5 grafiků/studií: Ondřej Zámiš, Eva Vopelková, Studio Shapito / Jakub Konupka, Studio Colmo / Markéta Hanzalová a Miroslav Roubíček, Lemon Design / Štěpán Holič.

Do kola druhého postoupily 3 subjekty: Eva Vopelková, Studio Colmo / Markéta Hanzalová a Miroslav Roubíček, Lemon Design / Štěpán Holič.
Všichni účastníci v prvním i druhém kole obdrželi skicovné, vítěz pak zakázku na vypracování nové vizuální identity Litoměřic a její implementaci.

POROTA SOUTĚŽE

Nezávislá část poroty:

• Akad. soch. Libor Pisklák
• Mgr. Jana Vinšová, teoretička designu, ředitelka Czechdesign
• MgA. Pavel Frič, grafický designér
• MgA. Jiří Karásek, grafický designér

Zástupci města:

• Mgr. Karel Krejza, místostarosta
• Tomáš Sarnovský, zastupitel města
• Mgr. Milan Čigáš, tajemník městského úřadu
• Ing. Eva Břeňová, vedoucí odboru komunikace, marketingu a cestovního ruchu MěÚ

 

CZECHDESIGN

CZECHDESIGN je profesionální zastřešující organizace, jež se stará o rozvoj designu v České republice. Dlouhodobě prosazuje uplatňování designu v praxi a férové nastavení podmínek v designérských soutěžích. Provozuje nejčtenější webový portál o českém designu www.czechdesign.cz, podporuje a propaguje české designéry, radí firmám a institucím, jak spolupracovat s designéry, a je předním pořadatelem designérských soutěží.

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu