Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Vítěz výběrového řízení má zlepšit MHD v Litoměřicích

autobusmpLitoměřice připravují zcela zásadní změny v městské hromadné dopravě. Chystají výběrové řízení na nového provozovatele. Jeho úkolem bude zřízení nových autobusových linek včetně linky „seniorské“ a „nákupní“ a zároveň zajištění častějších intervalů autobusových spojů. Město tak reaguje na podněty občanů, kterým současný provoz MHD ne zcela vyhovuje, častější využívání MHD může dopomoci také ke snížení automobilové dopravy ve městě. „Pokud bude průběh soutěže v roce 2018 bezproblémový, pak je možné, že by nový dopravce mohl vyrazit na budoucí čtyři linky MHD začátkem roku 2019,“ upřesnil vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství městského úřadu Jan Jakub.

V současné době v Litoměřicích městskou hromadnou dopravu provozuje společnost BusLine a.s. Semily, a to v režimu „mimořádné situace“. Město se společností tuto smlouvu uzavřelo, jelikož se ve dvou dosavadních pokusech nepodařilo úspěšně dokončit zadávací řízení (soutěž) na nového dopravce pro následujících 10 let, a to v jednom případě z důvodu námitkového řízení Úřadu na ochranu hospodářské soutěže, které inicioval jeden z uchazečů a ve druhém z důvodu nezájmu dopravců. „Aby nehrozilo přerušení služby pro občany, jevilo se jako nezbytné a prakticky jediné možné řešení uzavřít smlouvu se stávajícím dopravcem v tomto režimu na dobu maximálně 2 let nebo do doby, než vybereme nového dopravce,“ dodal Jan Jakub. Přípravy v pořadí již třetího zadávacího výběrové řízení probíhají ve spolupráci s externí advokátní kanceláří specializující se na soutěžní a dopravní právo. Cena za ujetý kilometr a ani za jízdné se pro město ani pro jeho občany v roce 2018 nemění.

Kudy povedou nové trasy?

Město má představu o provozu MHD jasnou. Trasa současných dvou linek by s drobnými úpravami měla zůstat beze změn. Třetí linka je pracovně nazývána „nákupní“, protože umožní lidem cestovat z Pokratic, tedy z horní části města, kolem horního i dolního vlakového nádraží až do Želetic k nákupní galerii Na Soutoku, a zpět. Cestou zastaví i u Kauflandu.

Čtvrtá, tzv. seniorská linka, zase zajede blíže místům navštěvovaným příslušníky nejstarší generace – tedy k penzionům, domovu pro seniory, ale například i k nemocnici, autobusovému nádraží a dokonce díky rozměrově menšímu typu autobusu i na Mírové náměstí.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu