NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Vítání občánků

Vítání občánků se vrátilo do Divadla K. H. Máchy

Dvousetleté výročí založení Divadla K. H. Máchy v Litoměřicích je jedním z důvodů návratu slavnostního aktu Vítání občánků právě do zrenovovaných prostor tohoto kulturního sídla. Ve středu 9. února proběhlo po více než čtyřměsíční odmlce způsobené vládními opatřeními ohledně COVID-19.

„Od října jsme občánky nemohli vítat a někteří nám už tedy výrazně odrostli. Nicméně věříme, že v novém prostředí divadla namísto obřadní síně městské radnice se jim bude líbit. Na tomto kroku jsme se dohodli s ředitelkou Městských kulturních zařízení Michaelou Mokrou,“ vysvětlila Andrea Křížová, vedoucí Odboru školství, kultury, sportu a památkové péče Městského úřadu v Litoměřicích.

Divadlo nabízí rodičům kvalitnější zázemí. Po vlastním obřadu mohou s dětmi posedět v divadelní kavárně, a i samotné místo slavnostního aktu, Modrý salónek, je svým vybavením pro vítání ideální. „Jeho kladem je například koncertní křídlo, na které probíhá hudební doprovod,“ doplnila Andrea Křížová.

Vítání občánků má daný řád. Řečník rodiče s dětmi přivítá, následně jim zazpívají školáci z městských mateřinek či základních škol. Kvůli přísnějším pravidlům o ochraně osobních údajů (GDPR) nejsou však již rodiče na akci zváni dopisem, ale musejí se sami přihlásit vyplněním formuláře na matrice při přihlašování dětí kvůli rodnému listu. Tam schválí i využití osobních údajů, které pak radnice použije na pamětní list.

„Další vítání proběhne již za čtrnáct dní, abychom dohnali resty způsobené pandemií. Poté budeme slavnostní obřad pořádat pravidelně každý měsíc, jako tomu bývalo v předchozím období,“ uzavřela Andrea Křížová.

Foto Karel Pech

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00-17:00 hod.

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Mgr. Ladislav Chlupáč

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2022 Město Litoměřice
Mobilní menu