Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Vinařské Litoměřice začínají zítra v domě kultury a hradu

vinarskempMilujete kvalitní vína a cimbálovku Jožky Šmukaře? Pak neváhejte a přijďte v pátek 21. a v sobotu 22. dubna (vždy 10 – 19 hodin) do domu kultury na již 15. ročník „Vinařských Litoměřic“, které se právem řadí mezi nejprestižnější vinařské akce pořádané v České republice.

Do Litoměřic se opět sjede několik desítek vinařů především z Čech a Moravy, ale i ze zahraničí, aby na svých degustačních stáncích v domě kultury a hradu představili to nejlepší, co vyrobili. Tradiční bude i sobotní doprovodný program výstavy – “Víno a zdraví” a “Víno a pokrmy”, kde odborníci z řad lékařů přednáší své poznatky o vlivu vína na lidský organismus.

Výstava byla zařazena mezi nejprestižnější akce kraje a hrdě nese název „Rodinné stříbro Ústeckého kraje“. Každoročně se těší velkému zájmu návštěvníků. „Loňského ročníku se zúčastnilo přes šedesát vystavovatelů a více než čtyři tisíce návštěvníků,“ připomněl Pavel Kacerovský, jednatel Ortopedického centra Ústí nad Labem, které je pořadatelem Vinařských Litoměřic.

Součástí výstavy je soutěž vín, která se uskutečnila na konci března v hotelu Koliba. V pátek 21. dubna začnou být od 16 hodin předávány zlaté a stříbrné medaile letošního ročníku, stejně jako pohár pro šampiona výstav.

Odbornými garanty výstavy jsou Cech českých vinařů a Vinařský fond ČR. Generální partner výstavy je Ústecký kraj. Hlavní partneři jsou Vinařský fond ČR, Ministerstvo zemědělství ČR, Cech českých vinařů, Agrární komora ČR, města Litoměřice a Ústí nad Labem.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu