Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Vichřice se prohnala městem. Vyvrátila desítky stromů

mestompVichřice Herwart o rychlosti 120 km/h se během neděle prohnala Českou republikou. Litoměřice nevynechala. Technické služby města mají proto plné ruce práce, následky prudkého nárazového větru budou odklízet pravděpodobně do středečního dopoledne. „Převrácené popelnice, vyvrácená či poškozená dopravní značení, desítky popadaných stromů, to jsou následky včerejší vichřice. Dvě skupiny našich zaměstnanců dnes tyto škody nepřetržitě odklízejí,“ uvedl ředitel technických služeb města Ivo Elman.

Vítr polámal nejvíce stromů na Střeleckém ostrově, pracovníky s motorovou pilou dnes můžete potkat také v ulici Teplická, dva stříbrné smrky nevydržely nárazy větru v ulici Škroupova, značné škody utrpělo stromoví i na Mostné hoře.

Hlášení o komunikačních závadách, spadlých stromech, ale i škodě na soukromém majetku přijala městská policie. „Například v ulici Liškova poškodily popadané střešní tašky zaparkované vozidlo Passat,“ potvrdil velitel městské policie Ivan Králik. Spadlé nasvětlení přechodů v ulici Na Valech zaznamenal odbor územního rozvoje.

Vichřice Herwart se prohnala nejen Českem, ale i celou Střední Evropou. Bouře si vyžádala celkem 6 mrtvých (2 v České republice, 2 v Polsku a 2 v Německu). Nejvyšší rychlosti dosáhl vítr na Sněžce, kde bylo naměřeno 180 m/h.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu