Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Více než tři stovky prvňáčků dnes prvně usedly do školních lavic

prvnmpSlavnostní atmosféra doprovázená úsměvy vystrojených prvňáčků s kornouty v rukách a školními brašnami na zádech, ale občas i slzičkami dětí nebo dojatých maminek, panovala dnes ráno v sedmi litoměřických základních školách. Celkem 309 prvňáčků usedlo do školních lavic šesti základních škol zřizovaných městem Litoměřice. Každá škola otevřela dvě první třídy, soukromá ZŠ Lingua universal třídu jednu. Základní školy Na Valech a Havlíčkova pak navíc mají přípravnou třídu s celkem 26 předškoláky.

Během letních prázdnin prošly školy běžnou údržbou. Velká investice typu revitalizace objektu ZŠ U Stadionu, k níž došlo v loňském roce, letos v plánu nebyla. V současné době jsou totiž všechny školy zřizované městem Litoměřice opravené a svítí novotou.

Výjimkou by v tomto ohledu mohla být Masarykova základní škola, v níž během prázdnin došlo ke kompletní výměně oken, které zdobí nové žaluzie. Investice město stála téměř pět milionů korun. Objekt školy nacházející se v ochranném pásmu městské památkové rezervace však nemůže být kompletně renovován jako například školy sídlištního typu. „Zateplení původního zdiva, včetně historické fasády, totiž není z pohledu památkové péče v případě Masarykovy ZŠ akceptovatelné,“ konstatoval místostarosta Karel Krejza.

Částečné zateplení realizované s cílem dosáhnout energetických úspor bude realizováno až v průběhu prací spojených s vybudováním půdní vestavby, v níž mají být umístěny nové odborné učebny pro výuku chemie, jazyků a výtvarný ateliér. „Projektová dokumentace je před dokončením. Budeme podávat žádost o dotaci do Integrovaného operačního programu,“ dodala vedoucí odboru školství, kultury, sportu a památkové péče městského úřadu Andrea Křížová.

Text pod foto:
V případě Masarykovy základní školy se zahradní slavnost uskutečnila za účasti rodičů ve venkovním altánu. Poté se děti i s třídními učitelkami odebraly do svých tříd.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu