Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Venkovní výstava zahájí sérii akcí pořádaných k 30. výročí sametové revoluce

30letmpČasová osa srovnávající události v rozmezí let 1988 až 1990 v Praze a v Litoměřicích, seznámení s jejich hlavními aktéry, reakce místního tisku, ale i svodky Státní bezpečnosti, fotografie, vážné i humorné dobové komentáře apod. To vše a mnoho dalšího nabídne exteriérová výstava více než dvou desítek velkoformátových panelů, která bude téměř tři týdny k vidění na Mírovém náměstí v Litoměřicích. Zahájena bude v pondělí 4. listopadu v 15 hodin.

Na výstavě spolupracoval tým autorů společně se Státním oblastním archivem v Litoměřicích. Zakončena je připomenutím návštěvy prezidenta Václava Havla v Litoměřicích a svobodnými volbami. „Díky výstavě se podařilo shromáždit i řadu dosud nepublikovaných fotografií a materiálů, které budou uloženy v archivu,“ podotkl spoluautor Vladimír Římal.

V následujících dnech bude následovat řada dalších událostí organizovaných u příležitosti 30. výročí sametové revoluce, kdy se aktivity města propojují s aktivitami občanů. Do příprav byli zapojeni nejen pamětníci, ale i mladá generace.

Již 14. listopadu se například v Kině Máj uskuteční od 18 hodin vzpomínkový večer „30 let svobody“, kterým provede moderátorka Světlana Witowská. Ke zhlédnutí bude filmový dokument, uskuteční se beseda s významnými osobnostmi revolučního dětí, diskuse s lidmi, vše zpestří hudební produkce apod. Besedovat kromě hlavních aktérů místních událostí v čele se Zdeňkem Bártou přijde i účastník celorepublikového dění, bývalý senátor za Litoměřicko a nynější europoslanec Alexandr Vondra.   

V den 30. výročí sametové revoluce, tedy v neděli 17. listopadu, se od 10 hodin uskuteční bohoslužba v kostele Všech svatých jako poděkování za 30 let svobody. O hodinu později bude slavnostně odhaleno na budově České spořitelny na Mírovém náměstí dílo ve tvaru trikolory pocházející z dílny litoměřické akademické sochařky Alžběty Kumstátové.

 

Přílohy:

Plakát (.pdf)


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu