Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

ockovaci centrum

Velkokapacitní očkovací centrum na výstavišti zahájí provoz v pondělí

Velkokapacitní očkovací centrum proti nemoci COVID-19 v Litoměřicích je připraveno. Ústecký kraj a Krajská zdravotní, a.s., je v pondělí 10. května uvedou do provozu v pavilonu „H“ na výstavišti Zahrada Čech. Vakcinační tým se tak přesune z jen pár metrů vzdáleného očkovacího centra v pavilonu „G“, kde dosud v menším rozsahu působil. Představitelé Ústeckého kraje, Krajské zdravotní, a.s., a města Litoměřice si prohlédli nové očkovací centrum dnes krátce po poledni.

Litoměřické očkovací centrum s kapacitou 1000 naočkovaných lidí denně bude fungovat každý den včetně víkendů od 8:00 do 18:00 hodin. Rozšíří tak počet nově otevřených očkovacích míst v Ústeckém kraji, jejichž velikost umožní zajišťovat plynulost a dostatečnou rychlost vakcinace v regionu. Od 1. dubna zajišťují zdravotníci očkování v nových prostorech v pavilonu H chomutovské nemocnice, 12. dubna začalo fungovat nové očkovací místo v budově Českého vysokého učení technického v Děčíně, 14. dubna ve Sportaréně v Teplicích, 22. dubna ve Sportovní hale Most. Největší očkovací centrum v Ústeckém kraji zahájilo provoz 3. května v budově bývalého rektorátu Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem na Severní Terase.

„Dnes otevíráme v regionu poslední velkokapacitní moderní očkovací centrum, které umožňuje všem zájemcům o očkování, ale i zdravotníkům, mnohem komfortnější proces očkování. Po Děčíně, Teplicích, Mostě a Ústí nad Labem se od pondělí 10. května mohou v tomto centru na Zahradě Čech nechat očkovat obyvatelé Litoměřic a okolí. Jedná se o jedno z nejhezčích očkovacích center v našem kraji a já bych na tomto místě chtěl apelovat na všechny váhající obyvatele, aby se co nejdříve zaregistrovali a využili možnost nechat se očkovat. Jedině to je možnost postupného návratu k normálu, jedině tak se budou chránit před vážným průběhem onemocnění COVID-19. Pojďme společně všichni udělat tečku za koronavirem! Děkuji za spolupráci městu Litoměřice i Krajské zdravotní, a.s., a věřím, že kapacita tohoto očkovacího centra bude plně využita, protože očkovací látky bude mít centrum dostatek. Neméně děkuji výstavišti Zahrada Čech za poskytnuté prostory a přípravu zázemí pro očkovací centrum a věřím, že se zde příště společně setkáme již při nějakém veletrhu, všichni proočkovaní,“ sdělil při prohlídce očkovacího centra hejtman Ústeckého kraje Ing. Jan Schiller.

„Děkujeme městu Litoměřice za to, že můžeme očkovat v prostředí, které umožní vakcinaci velkého počtu lidí. Stěhujeme se do nového pavilonu z kapacitně již nevyhovujících prostor, a tak doufáme, že to přiláká daleko víc očkovanců. Vyzývám proto obyvatele Litoměřic a okolí, aby sem na výstaviště přišli, vakcinačních dávek máme dostatek. Naočkování může být i vstupenka na dovolenou, která se po dlouhé době blíží. Nebojte se očkování, možná vám uleví i od některých starostí,“ řekl MUDr. Petr Malý, MBA, generální ředitel Krajské zdravotní, a.s.

„Na výstavišti Zahrada Čech se očkuje již několik týdnů. Prostory jsou zde ideální, nikdo se nikde netlačí. Oceňuji dosavadní způsob organizace týmu vedeného koordinátorkou Krajské zdravotní. Spolupráce mezi jejím týmem a městem, které obzvláště v úvodní fázi pomáhalo s registrací a odvozem nejstarších seniorů na výstaviště, byla dosud perfektní. Věřím, že obdobná spolupráce bude pokračovat i v případě velkokapacitního očkovacího centra, pro které vytvořila společnost Zahrada Čech pěkné zázemí,“ uvedl místostarosta Litoměřic Mgr. Karel Krejza.

Nové očkovací centrum v Litoměřicích (od pondělí 10. 5. 2021):
Areál výstaviště Zahrada Čech, pavilon H – vchod z jižní části (z kasáren), nikoliv z ulice Karla IV.
Na vinici 948/13, 412 01 Litoměřice
PROVOZNÍ DOBA: Po - Ne 8:00-18:00 hodin


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu