Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Velké koncerty pěveckých sborů budou v letním kině pokračovat

Silný kulturní zážitek, jehož hlavními protagonisty byl 120členný chlapecký pěvecký sbor a královéhradecká filharmonie, zažily v rámci Litoměřického kulturního léta zhruba čtyři stovky účastníků, které v sobotu 20. srpna přišly do letního kina v Litoměřicích na „Velký letní koncert Pánů kluků“. Posilou úspěšnému litoměřickému pěveckému tělesu vedenému sbormistrem Václavem Hančem byly pardubický sbor Bonifantes a pražský Pueri Gaudentes. Společně představily světovou premiéru kantáty Jana Jiráska na motivy Máchova Máje s názvem Bez konce láska je, která byla složena speciálně pro litoměřický koncert. Kromě této stěžejní skladby však zazněly i čtyři Moravské dvojzpěvy Antonína Dvořáka, nádherná skladba Gloria a část Carminy burany.

Prostor letního kina byl pro konání velkého koncertu vybrán záměrně kvůli jeho nezaměnitelné atmosféře, prostornému jevišti a hledišti s dostatečnou kapacitou míst. Místo se osvědčilo. Proto i v příštím roce se v rámci 3. ročníku Litoměřického kulturního léta uskuteční velký koncert litoměřických pěveckých sborů právě zde. „Tentokráte se zaměříme na filmové melodie. Věříme, že diváky opět potěšíme,“ říká sbormistr Roman Pallas, který stojí za úspěšnými koncerty Carmina burana a Operní noc, jež se v předchozích dvou letech uskutečnily na Mírovém náměstí.

Letní kino provozuje od května do září agentura Modrý z nebe ve spolupráci s Kinoklubem Ostrov, jenž zde každoročně pořádá filmový festival. Areál je majetkem města, které před koncertem nechalo opravit vstupní schodiště. Postupnými kroky má být letní kino v následujících letech revitalizováno. „ Začneme nátěry starých laviček, pokračovat chceme výměnou sedadel a vybudováním sociálního zařízení tak, aby letní kino poskytovalo kvalitní zázemí návštěvníkům,“ uvedl místostarosta Karel Krejza.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu