Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Zahrada Čech návštěvníci

Veletrh Zahrada Čech je u konce, dorazilo 57 tisíc návštěvníků

Podzimní veletrh Zahrada Čech je u konce. Na letošní 47. ročník dorazilo 57 tisíc návštěvníků. Celková návštěvnost se oproti minulému roku zvýšila hned o několik tisíc. Výstava probíhala opět v šesti dnech, a to od 8. do 13. září každý den od 9 do 17 hodin.

První den veletrhu tradičně odstartovalo slavnostní zahájení. Uskutečnilo se vyhlášení soutěže o značky Regionální potravina Ústeckého kraje 2023 a Potravinářský výrobek Ústeckého kraje – kraje Přemysla Oráče, dále vyhlášení soutěže Ústeckého kraje Senior Art. V soutěži Stavba dvacetiletí s Okresní hospodářskou komorou a Ústeckým krajem zabodoval gotický Hrad Litoměřice, který se umístil na 2. místě. Vystoupila oblíbená zpěvačka Kamila Nývltová a kapela Voice.

Druhý den patřil časopisu Receptář. Zazpívala Světlana Nálepková a celý den hrála k poslechu tradiční dechovka Vinšovanka. Proběhlo i vyhlášení soutěže o nejlepší štrůdl nasladko i naslano. Nedělní program měl pod svými křídly časopis Zahrádkář. Došlo k vyhlášení soutěže „Křišťálové jablko“, největší cuketa a další. Uskutečnila se panelová diskuze s europoslanci a zástupci zemědělské sféry, kteří debatovali o budoucnosti českého ovoce a zeleniny. Celým dnem návštěvníky provázel moderátor a zpěvák Vladimír Hron.

V pondělí se v rámci dne s Rodinným stříbrem soutěžilo o titul Zelí roku 2023. Na pódiu zazářila Iveta Bartošová revival a vítěz soutěže Interporta Planeta Anna. Pátý den výstavy byl dnem s Hitrádiem North Music. Celý den návštěvníky bavil promo tým hitrádia, se kterým se soutěžilo o hodnotné ceny. Den zakončil koncert populární skupiny O5 a Radeček. Poslední den veletrhu patřil Českému rozhlasu. O zakončení výstavy se postarala zpěvačka Ilona Csáková a kapela No Name.LT.

„Mám obrovskou radost, že letošní ročník přilákal na výstaviště tolik návštěvníků. Je to o několik tisíc více než v minulém roce,“ neskrývala radost ředitelka MKZ Litoměřice Michaela Mokrá. A dodala: „Na závěr bych ráda poděkovala všem partnerům, kteří se na výstavě podíleli. Zejména pak Ústeckému kraji, Elimonu, CS-Betonu, Agrární komoře České republiky, Státnímu zemědělskému intervenčnímu fondu, Zelinářské unii Čech a Moravy, Ovocnářské unii České republiky a městu Litoměřice. Děkuji také všem vystavovatelům, prodejcům, návštěvníkům i ostatním obchodním partnerům za jejich přízeň a podporu. Doufám, že s námi vydrží i v příštím roce. Už nyní mohu prozradit, že 48. ročník se uskuteční 13. až 18. září 2024.“

Tisková zpráva MKZ Litoměřice, zpracovala Aneta Břeňová, PR manažerka


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu