Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Vedení města se sešlo s odboráři nemocnice, postupně se setká i se zaměstnanci primariátů

nemocnice2mpVedení města se sešlo s odboráři nemocnice, postupně se setká i se zaměstnanci primariátůSe zástupci odborové organizace Nemocnice Litoměřice, a.s., vedené Martinem Bukvářem se v pondělí na radnici sešlo vedení města Litoměřice. Cílem bylo vyjasnit si další kroky a záměry související s budoucností tohoto zdravotnického zařízení.


Za velmi přínosnou označil diskusi místostarosta Karel Krejza. „Ačkoliv jsme se na některých věcech neshodli, věřím, že se alespoň částečně podařilo zástupce odborů přesvědčit o tom, že skutečně hledáme nejvhodnější cesty k tomu, abychom zajistili na další roky dopředu personální i ekonomickou stabilitu naší nemocnice,“ uvedl místostarosta. Vedení města se v následujících dnech postupně setká i se zaměstnanci jednotlivých primariátů nemocnice. První setkání se v nemocnici uskuteční již zítra.

Až do 7. června mají čas zástupci petičního výboru předložit vedení města petiční archy a otázku pro požadované referendum.

„Rada města žádá přípravný výbor místního referenda k nemocnici v Litoměřicích, aby předložil otázku místního referenda a případně petiční archy, a to nejpozději do 7. června, aby mohlo zastupitelstvo 13. června na svém jednání v souladu s § 8 odst. 1 písm. b) zákona o místním referendu konání referenda vyhlásit v termínu v první polovině září 2019,“ stojí v pondělním usnesení rady města. Revokováno tímto bylo předchozí usnesení rady, kde došlo k písařské chybě, na níž upozornil radní Petr Hošek. V usnesení č. 321/12/2019 písm. f) je totiž chybně uvedeno ustanovení zákona o místním referendu jako § 8 odst. 1 písm. a) když správně má být § 8 odst. 1 písm. b).

Několik dní před plánovaným referendem se uskuteční i diskuse s veřejností na téma budoucnosti nemocnice, a to v Kulturním a konferenčním centru, které disponuje v Litoměřicích nejvyšší kapacitou sálu. „Je třeba před referendem poskytnout lidem aktuální informace důležité pro to, aby se mohli dle svého uvážení rozhodnout,“ dodal starosta Ladislav Chlupáč.

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu